۱۹ خرداد ۱۳۹۳

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند

۱۹ خرداد ۱۳۹۳ 18103 بازدیدکننده 3 نظر
ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند در این مقاله می خوانید

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه جذاب باشید. ...

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند

ما در تمام طول زندگی می‌خواهیم از جمعیت جداشده و هویت خود را پیدا کنیم. برای همه ما پیش آمده است که در زندگی شخصی یا شغلی، اطرافیانمان را آزار داده و افرادی را که برای ما اهمیت دارند ناراحت کرده باشیم . این ویژگی‌های منفی چشم‌انداز آینده شما را از بین می‌برند. یک شخصیت جذاب، حاصل چند واژه کلیدی نیست بلکه ماهیت فردی است که افراد دور و بر خود را جذب می‌کند. یک شخصیت جذاب نه تنها باعث افزایش اعتمادبه‌نفس اطرافیان خود می‌شود، بلکه در کار خودش نیز کوتاهی نمی‌کند. چنین فردی به شما احترام می‌گذارد و حتی شما را دوست دارد، در بیشتر صفات بی‌عیب و نقص بوده و مراقب هیجانات افراد پیرامونش است. شخصیت شما یک انتخاب است، اگر شما تصمیم بگیرید که فرد سرگرم‌کننده جمعیت باشید، کسی که در تمام مدت فریاد می‌کشد و تمام تلاش خود را می کند که بقیه را بخنداند، در انتها به سختی خواهید توانست کسی را از خود راضی نگه‌دارید. در ادامه خصوصیات افراد جذاب را مرور می کنیم.

 

10- با هوش بودن

وقتی با او صحبت می‌کنید، درک او از شرایط، شما را متحیر می‌کند. هوش یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های فردی است. دیدن فرد دانا، یادگرفتن از او و تعامل با او جذاب است. فرد باهوش، نتایج و پیامدهای هر وضعیت را در نظر می‌گیرد و از این رو همیشه پیش از هر کاری فکر می‌کند. به عبارت دیگر افرادی که اغلب برانگیخته می‌شوند و به راحتی از کوره در می روند، ممکن است افراد باهوشی نباشند و یا از هوش خود به خوبی استفاده نکنند.

 

9- قدرشناس

هیچ‌کسی عیب‌جویی را دوست ندارد اما متأسفانه پیرامون ما پر از عیب‌جویانی است که ما را زیر ذره‌بین می‌گذارند تا چیزی پیدا کنند که ما را خراب کند. در چنین شرایطی، در موارد نادری که با افرادی مواجه می‌شویم که از ما قدردانی کرده و ما را تحسین می‌کنند، از دیدن آن‌ها شگفت‌زده و خوشحال می‌شویم. یک فرد قدرشناس مراقب هیجانات دیگران بوده و سعی می‌کند آن‌ها را با تأیید ویژگی‌های خوبشان خوشحال کند. این به معنی دروغ گفتن به افراد نیست بلکه تمرکز بر ویژگی‌های مثبت به جای اشاره به اشتباهات است.

 

8- مثبت اندیش

فردی که همیشه برای خود برنامه دارد در نهایت برنده است و کسی که از شکست می‌ترسد در نهایت به شکست می‌رسد. از این رو باید نگرش مثبت داشته و انتظار نتایج شگفت‌انگیز داشته باشیم، و درعین‌حال آماده پیامدها نیز باشیم. ولی فرد منفی نگر، افکار خود را در همه جا گسترش می‌دهد، و شنیدن حرف‌های آن‌ها ناخوشایند است و اغلب شرایط را بدتر می‌کند. از این رو فردی که در گفتار و رفتارش مثبت است برای اطرافیان خوشایند تر است. مثبت‌گرایی برای حل مسائلی که هر روز با آن مواجه می‌شویم به ما انرژی می‌دهد و بنابراین فرد مثبت نگر سعی می‌کند تا حد ممکن نگرش مثبت خود را حفظ کند.

 

7- چهره خندان

در طول زندگی روزمره اغلب به مردان عصبانی که سر خانواده خود داد و بیداد می‌کنند، مردمی که در خیابان باهم دعوا می‌کنند، یا بچه‌هایی که در حال گریه کردن هستند، برمی‌خوریم و این باعث می‌شود که خلقمان تنگ شود و از آن‌ها دوری کنیم. نقطه مقابل این است که چهره‌های خندان همیشه شما را به خود جذب می‌کنند و باعث بهتر شدن روز شما می‌شوند. یک چهره خندان یکی از جذاب‌ترین صفات در شخصیت‌های جذاب است. وقتی به همه کارکنانی که به دفترتان می‌آیند لبخند بزنید مسلماً می‌توانید همکاران و دوستان خوبی برای خود فراهم کنید.

 

6- انتقاد صادقانه

هیچ‌کس از دشمن چرب‌زبان که از پشت خنجر می‌زند خوشش نمی‌آید. چه چیزی بهتر از دوست رک گو است که عملکرد شما را صادقانه نقد و بررسی می‌کند. انتقاد صادقانه می‌تواند به شما کمک کند تصمیمات درستی در زندگی بگیرید که ممکن است در ابتدا سخت یا اشتباه به نظر برسد اما در نهایت متوجه درایت چنین شخصیت‌هایی می‌شوید. همه ما به انتقادهایی که باعث رشد و موفقیت ما می‌شود نیاز داریم؛ از این رو افرادی که صادق هستند همیشه بیشتر مورد اعتماد مردم هستند.

 

5- عدم خودبینی

هیچ‌کسی فرد مغرور را دوست ندارد. خودبینی، درک شما از درست و غلط را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود در جهت چیزهای ناخوشایند حرکت کنید. مثلاً در یک بحث ناگهان متوجه می‌شوید که دیگر به موضوع مورد بحث اهمیتی نمی‌دهید و تمام تلاشتان را صرف این کرده‌اید که برنده بحث باشید. این صفت برای اطرافیان جالب نیست و از این رو باید از آن اجتناب کرد. فردی که اشتباهش را می‌پذیرد و این قدر باوقار هست که معذرت‌خواهی کند برای دیگران جذاب است.

 

4-  بی‌ریا

هیچ‌کسی فرد متظاهری را که از پشت خنجر می‌زند دوست ندارد، برعکس بی‌ریایی مورد احترام همه است. همه به افراد بی‌ریا احترام گذاشته و راحت تر به او اعتماد می‌کنند. اگر در روابطتان بی‌ریا باشید، مردم به شما کمک می‌کنند و به خاطر نظری که داده‌اید از شما حمایت می‌کنند چون می‌دانند نظرات شما صادقانه است. با این که بی‌ریایی به نظر راحت تر می‌آید، اما بی ریا بودن در همه شرایط، می تواند دشوار باشد، از این رو صفتی است که به سختی به دست می‌آید. انسان مطابق میل طبیعی خود کوشش می‌کند مردم را در دور و بر خود داشته باشد، حتی زمانی که آن‌ها انرژی فرد را می‌گیرند. اما برای بی‌ریا بودن باید بین دوستان و مخالفان خود به شیوه جدی تری تفاوت قائل شوید. اغلب همه ما خود را بی‌ریا می‌دانیم اما در طول روز رفتارهای ما پر از ریاکاری است؛ از این رو باید نقاط ضعف خود را مد نظر داشته باشیم و بدانیم چقدر خود را در معرض آسیب قرار می‌دهیم.   

 

3- نگرانی برای دیگران

وقتی دوستی هنگام نیاز با آغوش باز و استقبال شما رو به رو می‌شود، در واقع مجذوب شما می‌شود. همه مردم دوست ندارند که افراد را آن طوری که هستند بپذیرند و نگرانی صادقانه نسبت به ایشان نشان دهند. در این دنیای پر فریب، بسیاری از افراد هنگام نیاز از شما دوری می‌کنند و اغلب با سرزنش و اتهام از وظیفه‌شان شانه خالی می‌کنند. تنها در صد کوچکی از افراد هستند که بدون حسادت واقعاً نگران شما و موفقیت شما هستند. این افراد نه تنها احترام شما را نسبت به خود جلب می‌کنند بلکه بسیار دوست‌داشتنی می‌شوند.

 

2- خوش‌لباس

خوش‌لباسی همیشه پوشیدن لباس‌های مارک‌دار و گران‌قیمت نیست. شما فردی را که به شیوه آراسته و موقر رفتار می‌کند و آداب معاشرت خوبی دارد از همان اولین برخورد دوست خواهید داشت و برعکس لباس و موی نامرتب باعث می‌شود در اولین برخورد از فرد خوشتان نیاید و از روی ظاهر او درباره‌اش قضاوت کنید. ما نمی‌توانیم از این حقیقت چشم بپوشیم که گاهی اوقات پاکیزگی و ظاهر خوب باعث می‌شود که گاهی اوقات فریب برخی افراد را خورده و با دیدی مثبت به آن‌ها نزدیک شویم. ازاین‌رو نمی توان از تأثیر پوشیدن لباس‌های مناسب در جلب توجه دیگران چشم پوشی کرد.

 

1- شنونده خوب

نباید برای این بحث کنیم که حرف خودمان را به کرسی بنشانیم بلکه بحث باید برای پیدا کردن راه درست انجام شود. مردم فردی را که همیشه به مسیر اشتباه خود ادامه می‌دهد و نمی‌خواهد مسیرش را مطابق واقعیت تغییر دهد، دوست ندارند. اغلب از شما خواسته می‌شود بین گروه درست و گروه اکثریت، یکی را انتخاب کنید. در چنین موقعیتی به جای عجله در تصمیم‌گیری و مجبور کردن مردم به پذیرفتن عقایدتان، باید به نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها گوش کنید. از این رو اگر یک شنونده خوب باشید، این ویژگی باعث می‌شود مردم نسبت به شما پذیرا بوده و در چشم آن‌ها، شما دوستانه‌تر و جذاب‌تر جلوه کنید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040