۲۵ تير ۱۳۹۲

چند راه برای رسیدن به آرامش

۲۵ تير ۱۳۹۲ 5816 بازدیدکننده 9 نظر
چند راه برای رسیدن به آرامش در این مقاله می خوانید

یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای آرام بودن، فکر نکردن به مسایل کوچک است، دومین مهارت، کوچک شمردن تمام سختی هاست... ...

چند راه برای رسیدن به آرامش

چند راه برای رسیدن به آرامش :

1. جلوی گریه خود را نگیرید و گه گاهی گریه کنید.

2. دست کم روزی 15 دقیقه را در سکوت بگذرانید و به نیازهای واقعی خود، و نیز چیزهایی که دارید فکر کنید. سکوت عصاره‌ی آرامش است، با زور نمی‌توان آن را ایجاد کرد، باید زمانی که فرا رسید آن را بپذیرید. دست کم روزی یک ساعت، تنها به اتاقی بروید و در را به روی خود ببندید.

3. افراد آرام به خود می‌گویند که برای تغییر گذشته کاری نمی‌توان کرد، آنگاه از فکر ادامه زندگی لذت می‌برند.

4. وقتی احساس می‌کنید که سرتان پر از فکرهای جور و واجور است و جای خالی در آن نیست، با قدم زدن، آن‌ها را پاک کنید.

5. اگر نتوانید کسی را ببخشید، افکار خشمگین‌تان شما را برای همیشه با این افراد مرتبط کرده و انرژی شما را صرف آن می کند. پس سعی کنید بخشنده باشید تا از آرامش بیشتری برخوردار شوید.

6. آرامش را از کودکان بیاموزید. ببینید که چگونه در همان لحظه‌ای که هستند، زندگی می‌کنند و از آن لذت می‌برند.

7. از همان که هستید راضی باشید، در این صورت احساس آرامش بیشتری می‌کنید.

8. هر چه اکسیژن بیش‌تری به شما برسد، آرام‌تر خواهید شد، خوب است در محل کار و زندگی خود، از گیاهی نگهداری کنید.

9. مهم نیست که با شما مودبانه برخورد کنند یا نه، برخورد مودبانه‌ی شما با افراد، باعث ایجاد آرامش و احساس بزرگی در شما خواهد شد.

1.10سرعت حرکت شما با احساستان رابطه‌ای مستقیم دارد، آرام راه بروید و حرکات بدن خود را آرام‌تر کنید، طولی نمی‌کشد که آرام خواهید شد. گاهی می‌توانید برای رسیدن به آرامش، دراز بکشید، عضلات خود را شل کنید و به هیچ چیز فکر نکنید.

11. با حرکات آرام و صحبت کردن شمرده، احساس آرامش را به جمع منتقل کنید. آیا تا به حال فرد آرامی را دیدید که با صدای بلند صحبت کند؟

12. با شوخ طبعی به آرامش خود کمک کنید.

13. راحتی، یکی از عناصر مهم آرامش است، مثل دمای مناسب اتاق، صندلی راحت، لباس و کفش راحت. هر چند وقت یک بار ساعتتان را باز کرده و خود را از فشار زمان نجات دهید .در آوردن کفش‌ها نیز به کاهش فشار عصبی کمک می‌کند.

14. فشردن یک توپ کوچک، تنش‌های عصبی‌ای را که در انگشتان و دست‌های شما متمرکز شده‌اند، خالی می‌کند. پوشیدن لباس‌های گشاد و راحت، باعث ایجاد راحتی و احساس آرامش می‌شود.

15. لحظه‌های زیبای زندگیتان را بنویسید و از آن‌ها عکس و فیلم بگیرید، سپس وقتی که از چیزی ناراحت هستید، آن‌ لحظه ها را به یاد آورده و درباره‌شان فکر کنید.

16. هوای دریا، آب شور و صدای امواج، همگی باعث آرامش می‌شوند، مسافرت به سواحل دریا را فراموش نکنید. بعلاوه، تماشای ماهی‌ها همانند خیره شدن به دریا، در شما ایجاد آرامش می‌کند، زیرا ماهی‌ها آرام شنا کرده و آرام تنفس می‌کنند.

17. آهسته غذا خوردن و جویدن، باعث تجدید قوای فکری و احساس آرامش خواهد شد.

18. برای تأثیر بیش‌تر و رسیدن به آرامش، در خود متمرکز شوید و آرام نفس بکشید.

19. تمرین کنید که آرام‌تر از حد معمول صحبت کنید. این کار خود به خود ضربان قلب و تنفستان را کم کرده و به شما اجازه می‌دهد ذهن و فکرتان را از بسیاری مسایل پاک کنید.

20. اگر به عقاید مذهبی و معنوی پایبند باشید، به یکی از با افتخارترین روش‌های رسیدن به آرامش رسیده‌اید. اگر از خدا دور افتاده‌اید، اکنون وقت آشتی است. داشتن یک تکیه‌گاه معنوی باعث آرامش و اطمینان قلب های شما خواهد شد.

21. احساسات و مشکلات خود را به دیگران بگویید تا آرامش بیش‌تری پیدا کنید.

22. یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای آرام بودن، فکر نکردن به مسایل کوچک است، دومین مهارت، کوچک شمردن تمام سختی هاست.

23. شاد کردن دیگران، موجب آرامش می‌شود. نمی‌دانید چه لذتی دارد پول رستوران امشب را با توافق سایرین به یک کارتن خواب هدیه دهید.

24. اگر می‌دانستید که : (سیگار کشیدن + ورزش نکردن = استرس، اضطراب و حذف آرامش)، کمتر سیگار می‌کشیدید و ورزش را به تعویق نمی‌انداختید .

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040