۱۶ آبان ۱۳۹۲

ایده هایی برای یک ارائه طولانی

۱۶ آبان ۱۳۹۲ 3773 بازدیدکننده 5 نظر
ایده هایی برای یک ارائه طولانی در این مقاله می خوانید

بعضی وقت ها برای آنکه مطلب طولانی را بیان کنید نیاز به این است که روش ارائه آن را بلد باشید تا مخاطب خسته نشوند در این مقاله ما شما را با روش های ارائه آن آشنا خواهیم کرد. ...

ایده هایی برای یک ارائه طولانی

مقدمه

بعضی اوقات، برای توضیح دقیق یک موضوع، نیاز به انجام یک ارائه طولانی است. حتی اگر شنوندگان شما، افرادی بسیار باهوش باشند، باز هم شنیدن صحبت های یکنواخت فردی که در حال ارائه است برای مدتی طولانی، باعث از بین رفتن علاقه آنها می شود. از نکته های زیر در برنامه معرفی طولانی بعدی خود استفاده کنید تا بتوانید شنوندگان را به طور مستمر بر روی موضوع متمرکز نگاه دارید.

 

از برنامه powerpoint برای جلسه ارائه خود استفاده کنید

زمانی که در حال دادن یک معرفی طولانی هستید، برخی از افراد حاضر به طور طبیعی توجه خود به موضوع را از دست می‌دهند. با استفاده از برنامه پاورپوینت و استفاده از قابلیت‌های صوتی و تصویری آن، صحبت‌های خود را ملموس تر کنید. به جای اینکه صرفاً در اسلایدهای برنامه از لیست‌های نقطه‌ای و یا شماره‌دار استفاده کنید، از عکس‌هایی استفاده کنید که مفهوم مورد نظر شما را منتقل می‌کنند. زمانی که لازم است از لیست‌های نقطه‌ای استفاده کنید، آن‌ها را کوتاه و دقیق بنویسید. یک ارائه‌دهنده خوب، نیازی به خواندن مطالب نوشته‌شده در اسلایدها ندارد و صرفاً کلیاتی از صحبت‌هایی که انجام می‌دهد باید در اسلایدها گنجانده شده باشد.

 

ویدیو نشان دهید

اگر شما فایل‌های ویدیویی مرتبط با ارائه خود دارید، در نقاطی خاص آن‌ها را به افراد حاضر نشان دهید. این کار باعث می‌شود که ارائه شما به بخش‌های جداگانه تقسیم شده و هم به شما و هم به حضار اجازه استراحت کوتاه و یافتن نیروی تازه را می‌دهد.

 

افراد حاضر را نیز در صحبت داخل کنید

در صورت امکان، شنوندگان را برای نشان دادن مثال‌هایی که مربوط به صحبت شما می‌شود، به صحن دعوت کنید. به طور مثال، اگر صحبتی که می‌کنید در مورد مهارت‌های مصاحبه است و شما در مورد روشی که فرد باید خودش را به مدیرانی که در حال استخدام نیرو هستند معرفی کند صحبت می‌کنید، شما می‌توانید یکی از حضار را به جلو فرابخوانید و از وی بخواهید که صحنه را با شما بازی کند. این کار برای بقیه حضار سرگرم کننده است و آن‌ها را مجبور می‌کند که بر روی موضوع تمرکز کنند تا در صورتی که فرد بعدی باشند که فراخوانده می‌شوند، آماده صحبت باشند.

 

مذاکرات در گروه‌های کوچک

برای اطمینان از اینکه حضار به موضوع توجه کرده و منظور شما را به خوبی متوجه می‌شوند، شما می‌توانید زمان‌هایی را برای مذاکره‌های گروهی کنار بگذارید. به حضار موضوع صحبت‌های گروهی را اعلام کنید و اندازه گروه‌ها را به آن‌ها پیشنهاد دهید. از آن‌ها بخواهید که رهبرانی برای گروه خود تعیین کنند که نکته‌های اصلی که در گروه صحبت شد را پس از پایان صحبت به شما اعلام کند. زمانی که حضار در حال صحبت هستند، در اطراف اتاق قدم زده و به صحبت‌های آن‌ها گوش دهید، و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در مورد موضوع ارائه شده صحبت می کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040