۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه پس از ازدواج حساب درآمد و مخارج خود را داشته باشیم

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 4489 بازدیدکننده 8 نظر
چگونه پس از ازدواج حساب درآمد و مخارج خود را داشته باشیم در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما خواهید آموخت که چگونه پس از ازدواج حساب درآمد و مخارج خود را داشته باشید تا بتوانید راحتتر زندگی کنید ...

چگونه پس از ازدواج حساب درآمد و مخارج خود را داشته باشیم

مقدمه

ازدواج کردن فقط به معنای زیر یک سقف رفتن، انتخاب نام برای فرزندان در آینده، و تصمیم اینکه زمان سال نو، اول به خانه کدامیک از فامیل ها سر می زنید نیست. طراحی یک برنامه‌ی کارا برای دخل‌وخرج و یادگیری مدیریت آن، تنها یک چالش در میان مشکلات تازه عروس و دامادها نبوده، و یک عامل درگیر کننده برای افرادی است که حتی ممکن است سال‌ها از ازدواج آن‌ها گذشته است.

صحبت‌های بی پرده درباره‌ی مسائل مربوط به پول و مسئولیت بودجه بسیار لازم هستند، برای اینکه این مساله ممکن است به مشاجره های بزرگ ختم شده و امنیت اقتصادی زوجین را به مخاطره بکشاند.

 

دستورالعمل‌ها:

 

تهیه لیست درآمد ماهیانه

لیستی از درآمد، بدهی و تعهدات قانونی همیشگی مانند نفقه و پشتیبانی کودکان تهیه کنید. عادت‌های خرج کردن و پس‌اندازتان را ارزیابی کرده و هدفی منطقی را برای خودتان مشخص کنید که مطابق آن در کنار پس انداز برای خرج‌های آینده مانند خرید خانه، داشتن فرزند، ادامه‌ی تحصیل و سفر بتوانید قبض‌ها و خرج های ماهانه‌تان را پرداخت کنید.

 

دسته بندی مخارج

مخارج خود را به دو دسته‌ی ثابت و متغیر تقسیم‌بندی کنید.مخارج ثابت آن دسته از مخارج‌اند از این ماه تا ماه بعد تغییر نمی‌کنند مانند رهن، بیمه و هزینه‌ی ماشین. هزینه‌های متغیر هزینه‌هایی مانند کارت اعتباری، خواربار، بنزین و آب و برق... هستند که کم و زیاد می‌شوند و مطابق آن شما بیش‌ترین انعطاف را برای کنترل برنامه‌تان دارید.

 

مشخص کردن سهم هرکس در پرداخت مخارج

 

تنظیم مخارج پس از ازدواج

مشخص کنید که هرکس هرماه چه چیزی را می‌پردازد. تصور کنید شما برای کارت اعتباری و قسط وام به تنهایی مسئول هستید. لیستی  از مخارج مشترک مانند اجاره خانه یا رهن، هزینه‌های آب و برق....، خواربار، بیمه و حمل‌ونقل تهیه کنید. اگر درآمد شما تقریباً برابر است، باید این هزینه‌ها را باهم نصف کنید. در غیر این صورت سهم هرکس را بر اساس یک درصد عادلانه نسبت به درامدش تعیین کنید.

 

تهیه تقویم برای اطلاع از زمان پرداخت قبوض

از یک تقویم یا برنامه‌ی رایانه‌ای برای اطلاع از زمان پرداخت قبوض استفاده کنید. برای جلوگیری از هزینه های دیرکرد قبوض، آنها را سر موعد پرداخت کنید.

 

نکته ها و هشدارها

هیچ‌گاه از دارایی‌تان به عنوان ابزار قدرت برای کنترل و کوچک کردن همسرتان استفاده نکنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040