۸ آبان ۱۳۹۲

چگونه بر روی خاطره های خوب بوسیله NLP (برنامه ریزی عصبی/کلامی) تمرکز کنیم

۸ آبان ۱۳۹۲ 4394 بازدیدکننده 4 نظر
چگونه بر روی خاطره های خوب بوسیله NLP (برنامه ریزی عصبی/کلامی) تمرکز کنیم در این مقاله می خوانید

این مقاله درمورد NLP یا برنامه‌ریزی عصبی-کلامی نوعی رفتاردرمانی که به افراد اجازه می‌دهد تا عاداتشان را تغییر داده، پذیرفته و یا حذف کنند توضیح می دهد. ...

چگونه بر روی خاطره های خوب بوسیله NLP (برنامه ریزی عصبی/کلامی) تمرکز کنیم

مقدمه

NLP تکنیک های خاصی را معرفی می‌کند که با به کار گرفتن آن‌ها می‌توان در زمانی کم تغییرات اساسی ایجاد کرد. در درمان‌های سنتی، تغییر رفتار ممکن است هفته‌ها و یا حتی ماه‌ها طول بکشد، درحالی‌که معتقدان به NLP قول تأثیر زودتر را با استفاده از این روش داده‌اند. با تکنیک هایNLP  یاد می‌گیریم که چگونه ذهنمان را متمرکز و کنترل کنیم. یادگیری و تمرین این تکنیک ها نسبتاً ساده است.

 

دستورالعمل‌ها:

1. مکان آرامی که می‌توانید در آنجا تمرکز کنید را انتخاب نمایید. این محیط باید دارای کمترین عوامل حواس‌پرتی باشد.

2. به یک خاطره‌ی خوب از زندگی‌تان تمرکز کنید. سعی کنید تمرکزتان را به یک لحظه‌ی خاص از آن خاطره متمرکز کنید.

3. افرادی که با شما در آن خاطره بوده‌اند را به یاد بیاورید. به احساستان در آن لحظه، صداها، مناظر دیدنی و همه‌ی جزئیات آن لحظه فکر کنید.

4. از خاطره‌ی خود یک عکس بگیرید و در ذهنتان آن را گسترش دهید. وانمود کنید که شما در حال تماشای یک فیلم ویدئویی از آن لحظه هستید. تصویر را برای خودتان واضح تر، شفاف تر و بزرگ‌تر کنید.

5. صداهایی که در آن زمان بودند، چه صداهای طبیعت و چه صداهای افرادی که با شما بوده‌اند، را در ذهنتان بلندتر و بلندتر کنید.

6. به احساستان بعد از یادآوری این خاطره توجه کنید. بعد از اینکه این خاطره را برای خودتان بزرگ و مجسم کردید، می‌بینید که حس خوب در شما نیز بیشتر می شود.

7. تکنیک NLP فوق را حداقل هفته‌ای یک‌بار با خاطره‌های متفاوت تمرین کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید، تمرکز برای شما آسان‌تر خواهد بود. در تمرینات دیگر NLP، شما از این قدرت تمرکز افزایش یافته خود برای تغییر عادات و خاطره های بد و یا پذیرفتن نوعی خاص از رفتار و عملکرد استفاده خواهید کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040