۲۶ شهريور ۱۳۹۲

10 انتخاب که در 10 سال آینده از انجام آنها پشیمان خواهید شد

۲۶ شهريور ۱۳۹۲ 4726 بازدیدکننده 8 نظر
10 انتخاب که در 10 سال آینده از انجام آنها پشیمان خواهید شد در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با 10 انتخاب که ممکن است در 10 سال آینده از انجام آن ها پشیمان شوید آشنا شده و با بکارگیری این نکات می توانید از پشیمانی خود جلوگیری کنید ...

10 انتخاب که در 10 سال آینده از انجام آنها پشیمان خواهید شد

مقدمه

اگر فقط ..." این دو کلمه که با هم جمع می‌شوند، یکی از ناراحت‌کننده ترین جملات را در زبان فارسی ایجاد می‌کنند.

در زیر ، لیستی از انتخاب‌هایی که به طور خودکار به این جمله پشیمانی منتهی می‌شوند آورده شده و روش اجتناب از آن‌ها بیان شده است:

 

پوشیدن نقاب برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران

اگر صورتی که شما همیشه به دنیا نشان می‌دهید، یک نقاب است، روزی پیش خواهد آمد که زیر آن هیچ‌چیز نخواهد بود. دلیل این امر آن است که اگر شما وقت زیادی را صرف تمرکز بر درک دیگران از شما، یا کسی که دوست دارند شما باشید بکنید، شما در نهایت خود را فراموش خواهید کرد. پس از قضاوت دیگران نهراسید. شما در قلب خود میدانید که چه کسی هستید و چه چیزهایی می‌خواهید. شما لازم نیست که یک فرد کامل باشید که دیگران را تحت تأثیر قرار داده و مایه الهام آن‌ها باشید. کاری کنید که آن‌ها، از روش مقابله شما با نقص‌هایتان از شما الهام بگیرند.

 

اجازه دادن به دیگران برای ایجاد رویاهای شما

 بزرگ‌ترین مبارزه در زندگی، کشف خودتان است. مبارزه دوم، خوشحال بودن با چیزی است که پیدا می‌کنید. یکی از بخش‌های اصلی، این است که شما در مسیر هدف‌ها و رویاهای خود حرکت کنید. آیا افرادی وجود دارند که با شما مخالفت می‌کنند؟ این خوب است. این به این معنی است که شما در مسیر خود ایستاده و راه خود را در پیش گرفته‌اید. بعضی وقت‌ها شما کارهایی می‌کنید که از نظر دیگران احمقانه به نظر می‌رسد، ولی وقتی که شما در زمان انجام یک کار، گذر زمان را فراموش می‌کنید، آن وقت است که متوجه می‌شوید در حال انجام کار درستی هستید.

 

هم‌نشینی با افراد بد

به فردی که اخلاق بدی دارد اجازه ندهید که آن را به شما منتقل کند. به آن‌ها اجازه ندهید که شما را مأیوس کنند. اگر شما تفنگ را به آن‌ها ندهید، آن‌ها نخواهند توانست که ماشه را بچکانند. اگر بدانید که هم‌نشینی با افراد بد، یک انتخاب بوده و یک تعهد نیست، در این صورت ترجیح خواهید داد که هم‌نشینی با مهربانی را به جای خشم، بخشندگی را به جای طمع، و صبر را به جای عجله، انتخاب کنید.

 

خودخواه و مغرور بودن

بهترین عبارت برای سنگ قبر، "زندگی ای سرشار از کارهای مخلصانه و اخلاق نیک" است. افرادی که شما منبع الهامی برایشان بودید و عشق و محبتت خود را با آن‌ها تقسیم کردید، احساسی که شما در آن‌ها ایجاد کردید را حتی در زمان‌هایی بعد از زمان شما به یاد خواهند آورد. پس اسم خود را در قلب مردم حک کنید، و نه در سنگ‌ها. کاری که شما صرفاً برای مزیت خود انجام دادید با شما خواهد رفت، کاری که شما برای بهبود دیگران و دنیا انجام دادید به یاد خواهد ماند.

 

خودداری از تغییر و پیشرفت

اگر می‌خواهید گذشته خود را بشناسید، به وضعیت کنونی خود نگاه کنید. اگر می‌خواهید آینده خود را بدانید، به کارهای کنونی خود نگاه کنید. شما باید تفکرات قدیمی و اشتباه خود را رها کرده و تفکرات بهتر و تازه‌تر را جایگزین آن کنید. اگر شما همین الان این واقعیت را بپذیرید و برای رسیدن به آن حرکت کنید، خود را برای موفقیت دائم آماده خواهید کرد.

 

تسلیم شدن در برابر شرایط سخت

 شکستی وجود ندارد، صرفاً نتایج است. حتی اگر اتفاقات آن طوری که شما می‌خواستید پیش نیامد، نترسیده و تسلیم نشوید. چیزی که لازم است را یاد گرفته و به مسیر خود ادامه دهید. کسی که قدم به قدم به حرکت خود ادامه بدهد، در نهایت برنده خواهد شد. طرف پیروز در جنگ همیشه خیلی زودتر از مبارزه نهایی معلوم می‌شود. پیروزی، فرایندی است که از قدم‌ها ، تصمیمات، و اقدام‌های کوچکی که در کنار هم قرار گرفته و ساختمان موفقیت را ایجاد کرده‌اند تشکیل شده است.

 

سعی در مدیریت هر چیز کوچک

زندگی را باید حس کنید، نه اینکه آن را خفه کنید. بعضی مواقع لازم است که زندگی را راحت گرفته و بدون نگرانی و مدیریت اضافی، به زندگی اجازه دهید که جریان پیدا کند. وقتی که شرایط سخت شد، مقداری به خود آرامش بدهید. در جای آرامی نشسته و نفس‌های عمیق بکشید. زمانی که گرد و خاک از جلوی چشمان شما فرونشست و شما دوباره توانستید که جنگل و درخت‌ها را ببینید، قدم بعدی خود را بردارید. شرایط و اتفاقات زندگی، هدف خاص را دنبال می‌کنند که بعضی اوقات دیدن آن برای ما سخت است. پس خیلی از گذر وقایع پریشان نشده و به زندگی اجازه حرکت بدهید.

 

رضایت دادن به کمتر از چیزی که استحقاقش را دارید

آن‌قدر قوی باشید که شرایط بد را رها کنید و آن‌قدر خردمند باشید که برای رسیدن به چیزی که استحقاقش را دارید صبر کنید. بعضی مواقع لازم است به جایی پایین تر از هر جایی که بوده‌اید سقوط کنید، تا اینکه بتوانید دوباره بلند شده و به جایی بالاتر از هر جایی که تا به حال بوده‌اید برسید. بعضی مواقع، لازم است که چشمان شما با اشک‌هایتان شسته شوند تا اینکه بتوانید موقعیت‌های جلوی چشمتان را درست ببینید. به کم رضایت ندهید.

 

همیشه منتظر فردا بودن

مشکل اینجاست که شما همیشه فکر می‌کنید بیشتر از زمانی که در اختیار دارید زمان دارید. ولی روزی پیش خواهد آمد که شما بیدار شده و ببینید که دیگر زمانی برای انجام کار ندارید. در آن نقطه، یا شما موفقیت‌هایی که می‌خواستید به آن‌ها برسید، و یا لیستی از بهانه‌ها برای خود خواهید داشت.

 

تنبل و خیال‌پرداز بودن

دنیا چیزی به شما بدهکار نیست، شما چیزی به دنیا بدهکار هستید. پس خیال‌پردازی را تمام کرده و کاری انجام دهید. مسئولیت زندگی خود را قبول کرده و کنترل آن را به دست بگیرید. شما فردی مهم هستید و دنیا به شما نیاز دارد. خیلی دیر است که بخواهید منتظر کسی باشید که روزی کاری انجام دهد. آن روز الآن است، و آن کس که دنیا به آن نیاز دارد شما هستید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040