۸ بهمن ۱۳۹۳

هنری فورد

۸ بهمن ۱۳۹۳ 3548 بازدیدکننده 0 نظر
هنری فورد در این مقاله می خوانید

هنری فورد کارخانه دار و مخترعی آمریکایی است. تلاش های او منجر به کاهش قیمت خودرو و رشد سریع تر آن شد. ...

هنری فورد

هنری فورد یک کارخانه‌دار و مخترع آمریکایی بود که روش‌های خط تولیدی را برای تولید وسایل نقلیه ایجاد کرد که این مسئله به تولید سریع‌تر باقیمت پایین‌تر خودروها انجامید. فورد که یکی از شناخته‌شده‌ترین مخترعین تاریخ به شمار می‌رود، منبع الهام انقلاب صنعتی در ایالات‌متحده آمریکا و سراسر جهان بود.

 

اوایل زندگی و تحصیلات

هنری فورد

هنری فورد که در یک مزرعه در گرینفیلد تاونشیپ میشیگان به دنیا آمده بود، دو برادر و دو خواهر داشت. هنگامی‌که هنری 15 سال داشت، پدرش یک ساعت جیبی به او داد. فورد آن را باز کرد و قطعات آن را مجدداً بست و به‌عنوان یک تعمیرکار ساعت برای خود شهرتی به دست آورد. پس از مرگ مادر هنری در سال 1879، او از قبول کردن مسئولیت مزرعه سر باز زد. فورد در سال 1879 کار خود به‌عنوان شاگرد ماشینیست را شروع کرد. علاوه بر این او به‌عنوان یک تعمیرکار ماشین‌های بخار، برای شرکت وستینگ‌هاوس نیز کار می‌کرد.

 

دستاوردها و کمک‌ها

هنری فورد

هنری فورد زمانی که فقط 15 سال سن داشت، موفق به ساختن اولین موتور بخار خود شد. او اولین موتور احتراق داخلی خود را در سال 1893 و اولین اتومبیل خود را در سال 1896 ایجاد کرد. فورد روش طراحی و ساخت اتومبیل‌ها را تغییر داد و کارخانه‌هایی با خط تولید برای تولید انبوه وسایل نقلیه ایجاد کرد که بعدها به قیمت‌های پایین‌تر اتوموبیل انجامید. این مسئله طوفانی از مالکیت وسایل نقلیه در ایالات‌متحده آمریکا و کشورهای دیگر ایجاد کرد و فورد را تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد جهان کرد. او اولین باگی یا کوادریسایکل بنزین سوز خود را در سال 1896 ایجاد کرد که به‌صورت کامل خودکشی بود.

فورد در سال 1903، شرکت خودروسازی فورد را پایه‌ریزی کرد و از سال 1906 تا 1919 رئیس شرکت بود. او از سال 1943 تا 1945 این سمت را ادامه داد. فروش کل شرکت او در سال 1914 به بیش از 250,000 عدد رسید. فروش کلی در سال 1916، از 450،000 فراتر رفت. فورد در زمان تأسیس انجمن مهندسان خودرو در سال 1905، به سمت نایب‌رئیسی آن رسید. این مؤسسه برای اسلوب دادن به قطعات وسایل نقلیه در ایالات‌متحده آمریکا ایجادشده بود.

 

اواخر زندگی و مرگ

هنری فورد

هنری فورد در سال 1945، بیمار شده و به بازنشستگی رفت. او دو سال بعد و در سال 1947، به دلیل خونریزی مغزی درگذشت. فورد در قبرستان فورد در دیترویت به خاک سپرده شد. در آن زمان او 83 سال داشت.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040