۵ ارديبهشت ۱۳۹۳

زندگی نامه لوکرتیوس

۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ 3776 بازدیدکننده 2 نظر
زندگی نامه لوکرتیوس در این مقاله می خوانید

لوکرتیوس یک شاعر و فیلسوف رومی بود که نویسنده‌ی " در طبیعت اشیاء " است، یک شعر حماسی که به عنوان یکی از مؤثرترین آثار تاریخ ادبیات، فلسفه و علم مورد توجه می‌باشد. ...

زندگی نامه لوکرتیوس

مقدمه

لوکرتیوس یک شاعر و فیلسوف رومی بود که نویسنده‌ی " در طبیعت اشیاء " است، یک شعر حماسی که به عنوان یکی از مؤثرترین آثار تاریخ ادبیات، فلسفه و علم مورد توجه می‌باشد. علاوه بر تأثیر آموزشی و علمی لوکرتیوس، او اثر زیادی بر روی فیلسوفان و دانشمندان پس از خود داشته است.

 

دوران زندگی

در مورد زندگی لوکرتیوس اطلاعات کمی وجود دارد. بر اساس بیشتر اطلاعات او در سال 99 قبل از میلاد متولد شده است. جروم، یک روحانی مقدس رم نوشته است که معجون عشق او را دیوانه کرده بود. پس از نوشتن چندین کتاب موثر در فواصل معین، لوکرتیوس دست به خودکشی زد.

 

مشارکت‌ها و دستاوردها

شاید یکی از موثرترین کتاب‌های لوکرتیوس یک شعر ادبی با نام  " در طبیعت اشیا " باشد که شامل 6 جلد است. او در مورد موضوعات گوناگونی مانند اتم‌ها و پوچی، حالت‌های ادراکی ما، علت زمین‌لرزه، تأثیر هنر، زبان، علوم و مذهب نوشته است. شعرهای او همچنین درباره‌ی موضوعات علمی متفاوتی مانند کیهان‌شناسی، بیماری‌های روحی، تغذیه، ابرها، فصل‌های سال، کسوف یا خسوف، مغناطیس و مسمومیت نیز مطالبی دارد.

 

ناپایدار بودن همه چیز

لوکرتیوس یکی از اولین افرادی بود که کشف کرد همه چیز در جهان، از سیارات و ستاره‌ها گرفته تا کوه‌ها، از بین می‌روند. قرن‌ها قبل از دومین قانون ترمودینامیک، او پیش‌بینی نمود که یک روز " دیوارهای آسمان از هر طرف دچار تلاطم شده و فروریخته و نابود می‌شود. چیزی جز میوه‌ی درختان بلوط و تباهی باقی نخواهد ماند." او ایده‌ی زندگی پس از مرگ را نپذیرفت و بیان نمود که بدن از اتم‌هایی تشکیل شده است که با قوانین طبیعت کنترل و اداره می‌شوند.

 

مرگ:

لوکرتیوس در سال 55 پیش از میلاد در گذشت. او در هنگام مرگ 44 سال سن داشت. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040