۳۰ فروردين ۱۳۹۳

زندگی نامه آلبرشت فون هالر

۳۰ فروردين ۱۳۹۳ 2622 بازدیدکننده 0 نظر
زندگی نامه آلبرشت فون هالر در این مقاله می خوانید

 آلبرشت فون هالر سوئیسی یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین زیست‌شناسان قرن 18، است که به عنوان پدر فیزیولوژی (دانش وظایف اعضاء) تجربی شناخته می‌شود. ...

زندگی نامه آلبرشت فون هالر

مقدمه

یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین زیست‌شناسان قرن 18، آلبرشت فون هالر سوئیسی است که به عنوان پدر فیزیولوژی (دانش وظایف اعضاء) تجربی شناخته می‌شود. مشارکت‌های او در آناتومی، رویان شناسی، گیاه‌شناسی و شعر می‌باشد.

 

زندگی اولیه و کار:

آلبرشت فون هالر در شهر برن سوییس متولد شد و به عنوان یک کودک نابغه زمانی که حتی 15 سالش هم نشده بود، چندین ترجمه‌ی موزون از اُوید، هوراس و ویرژیل نوشت. او فرم و عملکرد اعضای بدن را یکی پس از دیگری مورد مطالعه قرار داد و آناتومی را به عنوان یک علم تجربی راه‌اندازی نمود. هالر قوانین داینامیک را برای مطالعه‌ی فیزیولوژی به کار گرفت.

 

تحقیقات علمی

هالر تحریک‌پذیری عضلات و حساسیت عصب‌ها را تحلیل کرد و زمان گردش خون و فعالیت خودکار قلب را مورد بررسی قرار داد. او توانست توضیحات دقیقی در مورد سیستم تنفسی ارائه دهد.

 

کتاب

کتاب او با نام المان‌های فیزیولوژی (Elementa Physialogiae)، یکی از موثرترین کارها در این موضوع بود. هالر به طور مداوم علم آناتومی را گسترش داده و آنرا بوسیله آزمایش با فیزیولوژی ارتباط می داد و از قوانین داینامیک برای مشکلات پیچیده فیزیولوژی استفاده کرد.

 

کشف ایجاد حس توسط اعصاب

تلاش هالر بسیار دقیق، تحلیلی و هدف‌دار بود. او اولین نفری بود که کشف کرد که تنها اعصاب حس ها را ایجاد می کنند و تنها بخش‌هایی از بدن که به سیستم اعصاب متصل هستند می‌تواند چیزی را حس کنند. شاید بزرگ‌ترین مشارکت او، فرمول‌بندی روش تحقیق فیزیولوژیک بود.

 

وفات

سلامتی آلبرشت فون هالر پس از 1773 به تدریج کم شد. او در 12 دسامبر 1777 در سن 69 سالگی فوت کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040