۲۱ بهمن ۱۳۹۲

زندگی نامه برادران رایت

۲۱ بهمن ۱۳۹۲ 8369 بازدیدکننده 3 نظر
زندگی نامه برادران رایت در این مقاله می خوانید

برای آشنایی با زندگی نامه ی برادران رایت روی این صفحه کلیک کنید. ...

زندگی نامه برادران رایت

زندگی نامه برادران رایت

برادران رایت، با نام های اورویل و ویلبر رایت، به دلیل ساخت اولین هواپیما شناخته می شوند. آنها اولین پرواز ثبت شده را در 17 دسامبر 1903 انجام دادند. در طی 10 سال، آنها سعی خود را معطوف به طراحی هواپیما کرده و سهم قابل توجهی در ایجاد هواپیماهای مدرن داشتند.

بزرگترین کمک آنها، مربوط به کنترل موثر یک هواپیما از طریق سیستم کنترل سه محوری آنها بود . این اصل اساسی هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اختراع این مکانیزم کنترل بود که آنها اولین گواهی ثبت اختراع ایالات متحده خود به شماره 821،393 دریافت کرند.

 

زندگی اولیه برادران رایت

برادران رایت

اورویل و ویلبر دو برادر دیگر به نام های ریوکلین (1861-1920) و لورین (1862-1939) ، و یک خواهر جوان تر به نام کاترین (1874-1929) نیز داشتند. پدر آنها اسقف میلتون رایت (1828-1917) و مادر آنها سوزان کاترین رایت ( 1831-1889) بود. پدر آنها به عنوان یک کشیش کمکی در کلیساهای مختلف کار می کرد و در نتیجه خانواده آنها زیاد به اطراف نقل مکان می‌کردند. پدر آنها فرزندان خود را تشویق می‌کرد که به طور گسترده مطالعه کرده و در مورد مسائل بحث کنند. این فضای خلاقیت فکری و انگیزه، برادران رایت را تشویق به دنبال کردن طیف وسیعی از منافع و علوم کرد. زمانی که آنها جوان بودند، پدر آنها یک هلیکوپتر کوچک که در فرانسه ساخته شده  بود، برای آنها خریداری کرد. آنها بعد اظهار کردند که این هلیکوپتر علاقه به پرواز را در آنها برانگیخت و آنها به دنبال ساختن مدل های مشابه برآمدند.

 

خانه نشینی ویلبر

در سال های 1885 و 1886 ، ویلبر پس از متحمل شدن آسیب صورت در یک بازی هاکی روی یخ خانه نشین شد. این آسیب و افسردگی ای که در پی آن ایجاد شده بود، باعث شد که ویلبر رویای خود برای تحصیل در دانشگاه ییل را رها کند. در عوض، او نزدیک خانه ماند و به پدرش در انجام کشیشی کمک می کرد و مراقبت مادر بیمار خود نیز بود.

با این حال، اورویل مصمم بود که چیزهای جدید را امتحان کند و این شور و شوق او باعث شد که برادرش ویلبر هم به پروژه های جدید کشیده شود. در سال 1889 ، آنها یک ماشین چاپ طراحی کرده و ساختند که برای یک زمان کوتاه یک روزنامه را چاپ می کرد.

 

تأسیس فروشگاه دوچرخه

در سال 1892، سرمایه گذاری آنها در "دوچرخه امن" خیلی سودمند بود و آنها یک فروشگاه دوچرخه باز کردند. این تجربه از نظر تجاری موفقیت آمیز بود،و همچنین به آنها کمک کرد که مهارت های خود در زمینه طراحی و مهندسی را نیز توسعه دهند.

 

شروع تحقیقات در زمینه پرواز

در هنگام تغییر قرن، علاقه زیادی به امکان پرواز وجود داشت و بسیاری از این علائق بر روی گلایدرها متمرکز شده بود. اما، برادران رایت شروع به بررسی امکان پرواز مکانیزه با یک هواپیمای سنگین تر از هوا کردند.

آنها تمرکز خود را صرف ایجاد یک موتور قدرتمند ولی سبک کردند که می توانست در طراحی ابتکاری، روش کنترل هواپیما در هوا که توسط آنها ایجاد شده بود به کار گرفته شود.

آنها از درآمد مغازه دوچرخه برای شروع تست های خود در منطقه کیتی هاوک در کارولینای شمالی که یک مکان روستایی بود که به دلیل وزش زیاد باد به بلند شدن هواپیما کمک می کرد، استفاده کردند. آنها آزمایشات گسترده ای انجام دادند و طیف وسیعی از اطلاعات در مورد امکان پرواز را ثبت کردند.

 

اولین پرواز توسط برادران رایت

 

برادران رایت

در 17 دسامبر سال 1903، برادران رایت اولین پرواز تاریخی هواپیما را انجام دادند. در آن پرواز اورویل هواپیما ( که نام پرنده (Flyer) را بر آن گذاشته بودند ) را هدایت می کرد و ویلبر در سمت نوک بال آن می دوید .

اولین پرواز توسط اورویل که به مسافت 37 متر در عرض 12 ثانیه و با سرعت فقط 10.9 کیلومتر بر ساعت بالاتر از سطح زمین انجام گرفت، در یک عکس مشهور ثبت شده است. دو پرواز بعدی به طول 53 متر و 61 متر، به ترتیب توسط ویلبر و اورویل انجام شد. ارتفاع  آنها حدود 3 متر بالاتر از سطح زمین بود. در زیر صحبت های اورویل رایت در مورد آخرین پرواز روز آمده است:

 

 1. "ویلبر چهارمین و آخرین پرواز را در ساعت حدود 12 آغاز کرد. چند صد فوت اول ماشین مانند قبل بالا و پایین می رفت، اما تا زمانی که سیصد فوت طی شد، دستگاه خیلی بهتر تحت کنترل قرار گرفت. در طی چهارصد یا پانصد فوت بعدی، تغییرات کمی در پرواز مشاهده شد. ولی بعد از حدود 800 فوت، دستگاه مجدداً شروع به خم شدن کرد و یکی از دارت های آن به سمت پایین آمد و به زمین برخورد کرد. طول مسیر پرواز حدود 852 فوت تخمین زده شد و زمان آن 59 ثانیه بود. چهارچوبی سکان جلویی به طور بدی شکسته شد، اما بخش اصلی ماشین اصلاً صدمه‌ای ندید. ما تخمین میزنیم که دستگاه بتواند در یک یا دو روز، مجدداً در شرایط مناسب برای پرواز دوباره قرار بگیرد."

 

پنج نفر شاهد اولین پرواز بودند، از جمله جان دانیلز که عکس معروف اولین پرواز را ثبت کرد.

 

توسعه هواپیما و شناسایی عمومی

در طول چند سال بعد، آنها به توسعه هواپیمای خود ادامه دادند. با این حال، آنها می دانستند که برای اینکه هواپیمایشان از نظر تجاری قابل عرضه باشد، نیاز دارند که ثبت اختراع های موفقی کسب کنند. آنها تمایلی به فاش کردن بیش از حد اطلاعات پروازهای خود نداشتند و دوست نداشتند خبرنگاران از طرح های آنها عکس بگیرند. روش مخفی و ادعاهای مشابه از طراحان دیگر هواپیما باعث شد که برای چندین سال ، اختراعات و پرواز آنها با بی تفاوتی و یا انتقاد مواجه شود. با این حال، در سال 1908، ویلبر پرواز های خود در انظار عمومی را در لمانز فرانسه آغاز کرد. توانایی های او در چرخش های راحت و مانور دادن هواپیما باعث ایجاد تغییر در کیفیت افکار عمومی شد و نمایش پرواز های مشکل از لحاظ فنی، باعث تحسین عمومی و ایجاد شور و شوق در مردم شد.

در سال 1909، ویلبر پروازی بر بالای رودخانه هادسون در نیویورک در حضور عامه مردم انجام داد و به دور مجسمه آزادی چرخید. این پرواز سی و سه دقیقه ای توسط 1 میلیون نیویورکی دیده شد.

 

دستاوردها از برادران رایت

برادران رایت

 1. 1903 پرواز اولین هواپیمای موتوری
 2. 1905 ساخت هواپیمای که می توانست برای بیش از نیم ساعت در یک زمان پرواز کند.
 3. 1908 اورویل رایت اولین پرواز بیش از یک ساعته جهان را در فورت  مایر ویرجینیا، در یک نمایش برای ارتش ایالات متحده انجام داد. ایالات متحده در ادامه هواپیماهای رایت را تبدیل به اولین هواپیماهای نظامی در جهان کرد.
 4. 1908 ویلبر بیش از 100 پرواز در نزدیکی لمانز فرانسه انجام داد. طولانی ترین آنها که در 31 دسامبر انجام شد دارای رکورد 2 ساعت و 19 دقیقه بود.

 

مبارزات ثبت اختراع

اولین درخواست آنها برای ثبت اختراع در سال 1903 رد شد. در سال 1904 ، آنها یک وکیل ثبت اختراع استخدام کردند و توانستند اولین حق ثبت اختراع خود را دریافت کنند. با این حال، هوانوردان دیگر اقدام به دور زدن حق ثبت اختراع برادران رایت کردند، که این امر منجر به جنگ های قانونی دردناک و پر هزینه ای در دادگاه شد.

 

وفات آوریل و ویلبر

در دو سال آخر عمر خود بین سال های 1910 تا 1912، ویلبر نقشی کلیدی در مبارزات ثبت اختراع بازی کرد. خانواده او احساس کردند که این قضیه سهم زیادی در مرگ زودرس وی از تب حصبه در سال 1912 داشته است.

برادران رایت هرگز ازدواج نکردند. ویلبر یک بار به کنایه گفت که او " هم برای یک زن و هم یک هواپیما وقت ندارد" اورویل رایت از حمله قلبی در سن 77 سالگی درگذشت.

 

محل نگهداری هواپیما

هواپیمای اولیه رایت در موزه ملی هوا و فضا در واشنگتن  دی سی نگهداری می شود و عبارت زیر روی آن حک شده است:

 1. هواپیمای اولیه برادران رایت
 2. اولین هواپیمای موتوری سنگین تر از هوای با خلبان در جهان که در آن انسان پروازی آزاد، کنترل شده و پایدار انجام داد.
 3. اختراع و ساخته شده توسط ویلبر و اورویل رایت
 4. پرواز داده شده توسط آنها را در کیتی هاوک، کارولینای شمالی در 17 دسامبر 1903
 5. توسط پژوهش های اولیه علمی، برادران رایت اصول پرواز انسان را کشف کردند.
 6. به عنوان مخترع ، سازنده و خلبان، آنها روش پرواز را به انسان آموخته و دوران حمل و نقل هوایی را آغاز کردند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040