۲۰ بهمن ۱۳۹۲

زندگی نامه الکساندر فلمینگ

۲۰ بهمن ۱۳۹۲ 5147 بازدیدکننده 2 نظر
زندگی نامه الکساندر فلمینگ در این مقاله می خوانید

با زندگی نامه الکساندر فلمینگ کاشف پنی سیلین آشنا شوید. ...

زندگی نامه الکساندر فلمینگ

زندگی نامه الکساندر فلمینگ

الکساندر فلمینگ (6 اوت 1881 تا 11 مارس1955) در شرق آیرشایر (Ayrshire) در اسکاتلند متولد شد. او یک زیست شناس و داروشناس بود و شهرت اصلی وی به دلیل کشف ماده آنتی بیوتیک پنی سیلین در سال 1928 است. او به طور مشترک با هوارد فلوری (Howard Florey) و ارنست بوریس چین (Ernst Boris Chain)، موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی در سال 1945 شد.

 

ورود به رشته پزشکی

الکساندر فلمینگ

پس از چهار سال کار در یک شرکت حمل و نقل، دریافت یک ارثیه، شانس مطالعه در رشته پزشکی در بیمارستان سنت ماری لندن را به فلمینگ داد. از اینجا او به بخش پژوهش که در زمینه علم جدید میکروب شناسی فعالیت می کرد منتقل شد.

 در طول جنگ جهانی اول، فلمینگ در سپاه پزشکی و در بیمارستان های جبهه غربی خدمت می کرد، نام وی در مکاتبات جنگی در زمان خدمت وی ذکر شده است.

 

بزرگ‌ترین موفقیت

بزرگ‌ترین موفقیت فلمینگ در سال 1928 روی داد، زمانی که او، به طور کاملاً اتفاقی، یک عامل ضد باکتری موثر را کشف کرد.

 

 1. " وقتی من در تاریخ 28 سپتامبر سال 1928، درست بعد از طلوع آفتاب بیدار شدم، قطعا برنامه ای برای ایجاد تحول اساسی در تمام داروها، با کشف اولین آنتی بیوتیک، و یه به عبارت دیگر "کشنده باکتری ها" ی جهان نداشتم، اما حدس می زنم که این دقیقاً همان کاری بود که انجام دادم " .

 

کشف اتفاقی

فلمینگ

فلمینگ در زمان تعطیلات ماه اوت خود یک ظرف شیشه از کپک قارچی را بدون مراقبت رها کرده بود. در زمان بازگشت به کار او متوجه شد که باکتری های استافیلوکوکوس _ یک کپک به رنگ سبز متمایل به زرد _ تمام ظرف، بغیر از یک نقطه خاص آن را فرا گرفته که در آن نقطه هیچ باکتری ای وجود ندارد و اثری هاله مانند ایجاد کرده است.

این لحظه بزرگ احساس پیروزی از اکتشاف برای فلمینگ بود، لحظه ای که او به درستی درک کرد که برخی از عوامل ضد باکتری به داخل خزیده و با موفقیت رشد باکتری ها را متوقف کرده اند. او بعدها این عامل ضد باکتری را به عنوان یک شکل نادر از پنی سیلیوم نوتاتوم بود که از یک آزمایشگاه قارچ شناسی در آن نزدیکی سرکشیده بود. او بعدها در مورد اهمیت شانس در این کشف صحبت کرد.

 

 1. "من تلاش کرده ام که نشان دهم که در زندگی ما، شانس ممکن است تاثیری شگفت انگیز داشته باشد ، اگر بخواهم توصیه ای به افراد  جوان آزمایشگاهی بدهم، آن توصیه این خواهد بود: هیچ گاه ظواهر و اتفاقات غیر طبیعی را نادیده نگیرید، آنها ممکن است پیغام های خطایی باشند که به چیزی منجر نشوند، که اکثراً هم همینطور خواهد بود، ولی ممکن است سرنخ هایی باشند که توسط سرنوشت ایجاد شده تا شما را به سوی پیشرفت های مهم سوق دهند."

 

فعالیت اولیه برای شناساندن پنی سیلین

در سال 1929 ، او کار خود را در مجله انگلیسی آسیب شناسی تجربی (Experimental Pathology) منتشر کرد. با این حال، برای دهه بعد، کشف وی نسبتاً ناشناخته باقی ماند. او قادر به تولید پنی سیلین به میزان کافی برای تزریق به موش ها نبود. تا سال 1932، او به طور موثری تحقیقات خود بر روی پنی سیلین را رها کرده بود .

 

 1. این کارگر تنهاست که باعث اولین پیشرفت در یک موضوع می شود: جزئیات ممکن است توسط یک تیم کار شوند، اما ایده اولیه با توجه به سرمایه گذاری، اندیشه، و درک فردی به دست می آید.

 

تولید پنی سیلین به میزان بالا

فلمینگ

با این حال، در سال 1939 ، گروهی از دانشمندان در دانشگاه آکسفورد، تلاشی را برای ایجاد مقادیر زیادی از مواد آنتی بیوتیک آغاز کردند. تیمی که تحت مدیریت هوارد فلوری و دکتر ارنست چین اداره می شد، شروع به استفاده از روش فلمینگ برای کشت پنی سیلین کردند. آنها موفق شدند پنی سیلین را به میزانی استخراج کنند که برای شروع به تولید آن در مقیاس تجاری کافی بود. این امر آنها را قادر ساخت که تولید اولین آنتی بیوتیک جهان را شروع کنند. اینکار انقلابی در علم پزشکی ایجاد کرده و کمک به ریشه کن کردن بسیاری از عفونت های باکتریایی مانند پنومونی، سفلیس، سوزاک، دیفتری، مخملک و بسیاری از عفونت پس از زایمان کرد.

 

قهرمان نسل

بعد از تولید پنی سیلین، عموم مردم درخواست معرفی شخصی کلیدی برای این اکتشاف بودند. فلوری و چین تمایل زیادی به مطرح شدن در انزار نداشتند و به همین دلیل نقش الکساندر فلمینگ به عنوان کسی که برای اولین بار این عامل را کشف کرده بود برجسته شد. فلمینگ به عنوان قهرمان نسل آنتی بیوتیک، کشفی که کمک به نجات زندگی میلیون ها نفر در طول جنگ جهانی دوم و بعد از آن کرد مورد ستایش قرار گرفت.

 

دریافت جایزه نوبل

او به طور مشترک جایزه نوبل را در سال 1945 برای کار خود دریافت کرد.

 

وفات آلکساندر فلمینگ

او در سال 1955 از یک حمله قلبی درگذشت و در کلیسای جامع وست مینستر به خاک سپرده شد .

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040