۲۰ بهمن ۱۳۹۲

زندگی نامه الکساندر گراهام بل

۲۰ بهمن ۱۳۹۲ 4836 بازدیدکننده 0 نظر
زندگی نامه الکساندر گراهام بل در این مقاله می خوانید

این مقاله شما را با زندگی نامه و اکتشلفات گراهامبل آشنا خواهد کرد. ...

زندگی نامه الکساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل کیست؟

الکساندر گراهام بل (1847-1922) مخترعی اسکاتلندی بود که با اختراع تلفن مدرن به شهرت رسید.

 

"یک مرد، به عنوان یک قاعده کلی، به مقدار خیلی کمی مدیون چیزی است که با آن متولد شده _ یک مرد، چیزی است که از خود می‌سازد."

 

سال های اول زندگی

الکساندر گراهام بل

الکساندر در ادینبورگ اسکاتلند بزرگ شد. از سال های اولیه زندگی، او ذهن کنجکاو و پرسشگری داشت و مجذوب آکوستیک و الگوهای صوتی شد. این علاقه به آکوستیک و ارتباطات تا حدودی به ناشنوایی در حال رشد مادرش باز می گشت. او زمان قابل توجهی را برای ارائه راه حل های برای مشکل ناشنوایان اختصاص داده و به خوبی در این زمینه شناخته شده بود. او به هلن کلر آمریکایی برای پیدا کردن درمانی برای نابینایی و ناشنواییش کمک کرد.

 

سفر به کانادا و ایجاد تلفن

در سال 1870 او برای زندگی به کانادا رفت و در آنجا روشی برای آموزش مکالمه به ناشنوایان ایجاد کرد و در سال 1873 به سمت استادی فیزیولوژی آوازی دانشگاه بوستون رسید. در سال 1876 او حق ثبت اختراع تلفن را که در طول جلسه های طولانی در شب های متعدد با کمک توماس واتسون مکانیک ایجاد کرده بود را ایجاد کرد.

 

اولین تماس تلفنی

اولین تماس تلفنی در سه اوت سال 1876 گرفته شد، آن تماس از طریق یک قطعه سیم تعبیه شده، با یک خانه دیگر که 6 کیلومتر دورتر بود انجام شد. اولین کلماتی که صحبت شدند عبارت بودند از:

 

" آقای واتسون - بیا اینجا - من می خواهم شما را ببینم."

 

این تماس، برای اولین بار اثبات کرد که امکان برقراری ارتباط در مسافت های طولانی وجود دارد.

 

موفقیت شرکت بل

الکساندر گراهام بل

در سال 1879 ، شرکت تلفن بل حق ثبت اختراع میکروفن کربنی ادیسون را خریداری کرد و این کار باعث ایجاد تحولی بزرگ در طراحی تلفن های اولیه بل  شد. شرکت مخابراتی بل تبدیل به شرکتی بسیار موفق  شد. تا سال 1886، بیش از 150،000 نفر در ایالات متحده، در منزل خود تلفن داشتند. تلفن تبدیل به یکی از موفق ترین اختراعات مدرن شده بود. با این حال بل علاقه بیش از حدی به این اختراع خود نداشت. او بعدها احساس کرد که این اختراع از کارهای علمی دیگر او کاسته است و خود وی در دفتر کاری خود تلفن نداشت.

 

اختراعات دیگر بل

اختراعات بعدی بل شامل، فوتوفون، دستگاهی که صدا را از طریق باریکه ای از نور منتقل می کرد، و گرامافون، که صدا بر روی یک دیسک مومی ثبت می کرد بود. او اکتشافات و اختراعات مهمی در طول زندگی خود انجام داد. او در مورد علاقه خود به اختراع نوشته است:

 

مخترع ... به دنیا نگاه می کند و از چیزها در شکلی که هستند راضی نمی شود. او می خواهد هر چه را که می بیند بهبود بخشد، او می خواهد به دنیا خوبی کند. او با یک ایده تسخیر شده است. روح اختراع جسم او را تسخیر کرده و به دنبال تحقق و مادی سازی است.

 

اواخر عمر و وفات

الکساندر گراهام بل

در اواخر عمر ، او با بررسی کایت های غول پیکر و هیدروفویل، پژوهش هایی در زمینه آیرودینامیک انجام داد.

بل در 2 اوت سال 1922 در املاک خود در اسکاتلند، بعلت کم‌خونی فوت کرد ،

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040