۱۶ بهمن ۱۳۹۲

زندگی نامه ارسطو

۱۶ بهمن ۱۳۹۲ 5704 بازدیدکننده 3 نظر
زندگی نامه ارسطو در این مقاله می خوانید

آیا دوست دارید با شخصیت ارسطو آشنا شوید؟ تنها کافیست روی این صفحه کلیک کنید. ...

زندگی نامه ارسطو

 

 1. ارسطو (Aristotle)

  سال تولد

  384 پیش از میلاد

  سال وفات

  322 پیش از میلاد

  کشور

  یونان

 

" زمان همه چیز را فرو میریزاند، همه چیز تحت قدرت زمان پیر شده و با گذشت زمان فراموش می شود"

 

ارسطو کیست؟

ارسطو

ارسطو که در دوره زمانی افلاطون و اسکندر زندگی می کرد، بوسیله طیف گسترده مطالعات فکری و علمی خود، کمک زیادی به پایه ریزی تمدن غرب انجام داد.

ارسطو یکی علمای جامع بزرگ زمان خود بود . او زیر نظر افلاطون پرورش یافت و در نتیجه خیلی با سنت های بزرگ فلسفی سقراط آشنا شد. اما، ارسطو صرفاً یک دانش آموز خوب نبود، او ذهنی مستقل داشت و توانست چیزهای زیادی را به سوال بکشاند و به دنبال این بود که راه حل مسائل مشکل و مشکلاتی که تا آن زمان حل نشده بودند را پیدا کند. او مطالعاتی در گیاه شناسی، فیزیک ، فلسفه، و منطق انجام داد و شهرت زیادی به عنوان یک مناظره کننده و سخنران قوی کسب کرده بود. او همچنین به عنوان یک مرد مهربان، که به دیگران نیکی می کرد شناخته می شد.

 

ارسطو و فیزیک

در زمینه فیزیک، ایده های ارسطو تاثیر زیادی در دوره قرون وسطی داشت و تا زمان رنسانس در اروپا مورد استفاده قرار می گرفت. ایده های وی بعدها با ایده های اسحاق نیوتون جایگزین شد.

ارسطو به قدرت عقل برای روشن کردن مشکلات انسان معتقد بودند . او معتقد بود که انسان ظرفیت رسیدن به روش فکری از طریق خودشناسی و درک شخصی را دارد. او معتقد بود که خوبی انسان ها ریشه در تفکر عقلانی دارد. ارسطو یک نمایشنامه نویس هم  بود و در نوشته های خود شرح داده است که چگونه ضعف انسان، همانند غرور ، خشم، و حسادت، می تواند منجر به سقوط او شود.

 

 1. تقوا ، ما را ملزم می کند که برای حقیقت، احترامی بالاتر از دوستانمان قائل باشیم.
 2.  

ارسطو و اخلاق نیکوماخوسی

ارسطو

ارسطو معلم پادشاه آینده مقدونی _ اسکندر _ نیز بود. ارسطو به پادشاه آینده، فلسفه سیاسی ، تاریخ و اخلاق را تدریس کرد. اسکندر از بسیاری از آموزه های ارسطو، مانند مطلوبیت رهبری گروه سالارانه، چشم پوشی کرد، اما آموزش ها و تعالیم ارسطو، تأثیری ماندگار در ذهن شاهزاده جوان داشت.

 

اگر آزادی و برابری ، همانطوری که توسط برخی گمان می رود، باید عمدتاٌ در دموکراسی وجود داشته باشد، آنها زمانی به بهترین نحو به دست می آیند که همه افراد تمام تلاش خود را در ایجاد آن در دولت انجام دهند.

 

ارسطو و سیاست

کار ارسطو در سیاست، تلاشی در فلسفه عملی است که اجازه ایجاد عدالت و آزادی را می دهد. او همچنین سیاست را به عنوان روشی برای حصول اطمینان از اینکه انسان ظرفیت زندگی هماهنگ را داشته و امکان دنبال کردن اهداف والا برای وی فراهم باشد می دید.

به همین دلیل، مشارکت سیاسی باید برای انجام کارهای والا، و نه به خاطر با هم بودن انجام شود.

ارسطو به دلیل داشتن علائق زیاد، نفوذ بسیار گسترده ای بر توسعه تمدن غرب داشته است. علاوه بر منافع فوق الذکر ، او یکی از پیشگامان مطالعات جانور شناسی و منطق بود در توسعه پزشکی، اپتیک، و اخلاق کمک زیادی کرد.

 

" یک پرستو تابستان را ایجاد نمی کند، همچنین یک روز. همچنین یک روز و یک لحظه کوتاه، انسان را شاد و خوشبخت نخواهد کرد"

 

ارسطو و تأثیر فرهنگی

ارسطو، یکی از معدود فلاسفه ای است که تاثیر شدیدی بر روی نویسندگان بعدی مسیحی، مانند توماس آکویناس، داشتند.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040