۱۴ بهمن ۱۳۹۲

زندگینامه و آثار هنری یوهانس یان فرمیر

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ 8946 بازدیدکننده 4 نظر
زندگینامه و آثار هنری یوهانس یان فرمیر در این مقاله می خوانید

با زندگینامه و آثار هنری یوهانس یان فرمیر در این بخش آشنا شوید. ...

زندگینامه و آثار هنری یوهانس یان فرمیر

 1. یوهانس یان فرمیر (Johannes Jan Vermeer)

  سال تولد

  1632

  سال وفات

  1675

  کشور

  هلند

   

تولد و اوایل زندگی

هنری یوهانس یان فرمیر

یوهانس فرمیر، بهترین نقاش هلند در قرن هفدهم میلادی، در دلفت متولد شد و درگذشت. مادر وی یک بافنده ابریشم و پدرش یک میخانه دار بود که کارهای هنری و همچنین آبجو به مشتریان می‌فروخت، ترکیبی که برای هلند چندان غیرمعمول نبود. اطلاعات کمی در مورد فرمیر در دست است و احتمال می رود که وی زمانی شاگرد کارل فابریتیوس که شاگرد رامبراند بود، بوده باشد.

 

ازدواج و زندگی

فرمیر در سال 1653 ازدواج کرد، هشت فرزند داشت، میخانه ای که از پدرش به وی رسیده بود را اداره می کرد و در زمان های فراغت خود نقاشی می کشید.

 

استقبال عمومی

او در زمان زندگی خود توجه خیلی زیادی به خود جلب نکرد و  تا سال 1860 که یک منتقد هنری پاریسی رساله ای در مورد او منتشر کرد و او را به شهرت رساند، تقریباً ناشناخته بود. 37 کار که به احتمال زیاد جزو آثار فرمیر است کشف شده و بر پایه این آثار بود که شهرت فرمیر شکل گرفت.

 

سبک نقاشی

 هنری یوهانس یان فرمیر

نقاشی های آرام و کاملاً متعادل فرمیر دنیایی را نشان می دهد که آنقدر آرام است که انگار بی جان است. اکثر نقاشی های وی، یک شخصیت زن که به آرامی در حال انجام دادن کاری است را نشان می‌دهد، همانند ساختن توری، کتاب خواندن، ریختن شیر و یا فلوت زدن. در برخی از نقاشی های وی، دو چهره در این دنیای صمیمی ظاهر می شوند و رابطه آنها کاملاً بدون صدا و آرام به تصویر کشیده شده، گویی تمام دنیا تحت طلسم سکوت قرار گرفته است. ترکیب کارهای فرمیر به نظر بسیار ساده می رسد، اما در واقع با دقت و پیچیدگی خاصی ریخته شده است. در هر کار، یک تجزیه و تحلیل دقیق نشان می دهد که تمام صفحه، با مستطیل های به هم پیوسته پر شده است و حجم آنها با نورهای نقره ای که از اطراف به آنها وارد می شود پر شده است. جهان توسط فرمیر به یک الگوی هندسی تبدیل شده است و توسط ساکنانی که به نظر اشیائی بی‌جان هستند پر شده است. او از پلات های نرم، که به طور عمده با رنگ های آبی، طلایی و قرمز ملایم پر شده بود استفاده می‌کرد.

 

برخی از آثار معروف فرمیر

 

دختری با گوشواره مروارید - فرمیردختر خدمتکار - فرمیردختر در حال خواندن نامه در کنار پنجره باز - فرمیر

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040