۷ آبان ۱۳۹۲

زندگینامه و آثار هنری رافائل

۷ آبان ۱۳۹۲ 22583 بازدیدکننده 1 نظر
زندگینامه و آثار هنری رافائل در این مقاله می خوانید

نگاهی به زندگی و برخی آثار هنری رافائل. ...

زندگینامه و آثار هنری رافائل

 1.  

  رافائل سانزیو (Raphael Sanzio)

  سال تولد 1484
  سال وفات 1520
  کشور ایتالیا

 

محل تولد رافائل

هنری رافائل

رافائل، یکی از معروف ترین و بزرگ ترین نقاشان دوره رنسانس و هم‌دوره لئوناردو و میکل آنژ است. وی، آخرین فرد از سه نقّاش بزرگ دوره رنسانس، در شهر اوبرینو (Urbino) در استان اومبریا (Umbria) متولد شد.

 

فراگرفتن هنر رافائل

احتمال دارد که او اولین درس‌های خود را از پدر خود که  یک نقاش استانی به نام جیووانی دی سانتی بود، قبل از اینکه به فلورانس برود گرفته باشد.

 

سبک هنری رافائل

هنری رافائل

در فلورانس، در سال 1500 میلادی، رافائل در ( استودیوی پروگینو| Perugino، هنرمندی که به علت کارهای آرام و پر رنگ و نقش خود شناخته شده بود، مشغول به کار شد ). بر اثر تأثیر میکل‌آنژ و لئوناردو، که هر دوی آن‌ها در آن زمان در فلورانس بودند، رافائل، که حتی اولین کارهایش از استاد خود بهتر شده بود، به زودی شروع به پذیرفتن سبک پرانرژی کارهای میکل‌آنژ و سبک روح گرایانه و اسفوماتوی لئوناردو کرده و همه تمایلات منطقه‌ای خود را از دست داد.

کارهای رافائل درخشان در فضا، غنی و شفاف در رنگ، هماهنگ در حرکت، از نوع تندیسی سه بعدی و کاملاً متعادل در ترکیب هستند.

 

دوران هنری رافائل

هنری رافائل

در طول زندگی کوتاه خود، توانایی‌های رافائل به عنوان یک هنرمند تمام و کمال، هرگز متوقف نشده و همواره رشد بصیرت و هوش در آن‌ها دیده می‌شد.  در سال 1508 رافائل به رم رفت، جایی که استعداد بسیار بالا و شخصیت مهربان او برای وی دوستان، افتخار و موفقیت‌های زیادی به همراه آورد.

 

آثار هنری رافائل

قبل از مرگ، او نقاشی‌ها و کارهای به یاد ماندنی و آرمان گرایانه ای از جمله نقاشی برای اتاق خصوصی پاپ ژولیوس دوم در واتیکان، کار به عنوان یک معمار در طراحی کلیسای سنت پیتر در واتیکان، نقاشی کارتون برای پرده‌های نقش دار برای کلیسای سیستین و منصوب شدن به عنوان سرپرست حفاری روم باستان  را در کارنامه خود جمع کرد.

 او همچنین کارهای دیگری از جمله نقاشی‌های دیواری کلاسیک برای ویلاهای خصوصی، آثار مذهبی و تعداد زیادی پرتره واقعی و زیبا نقاشی کرد. رافائل که در مرکز یک گروه از هنرمندان و روشنفکران قرار داشت، زندگی فعالی را می‌گذراند.

 

محل وفات رافائل

با وجود این واقعیت که او در یک استودیوی بزرگ و با تعداد زیادی از دانشجویان و همکاران کار می‌کرد، کارهای معماری و نقاشی متعددی که او دریافت می‌کرد باعث اضافه کاری شدید در وی شد. وی در سال 1520، سن 37 سالگی از دنیا رفت و کاری ناتمام که ترکیب غیرمعمول آن نشان‌دهنده امکان بلوغ هنری بیشتر وی در آینده بود را باقی گذاشت.
 

برخی از آثار معروف رافائل

برای دیدن نسخه کامل عکس ها، بر روی آنها کلیک کنید.

 

هنری رافائلهنری رافائلهنری رافائل

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040