۷ آبان ۱۳۹۲

زندگینامه و آثار رامبراند

۷ آبان ۱۳۹۲ 17446 بازدیدکننده 2 نظر
زندگینامه و آثار رامبراند در این مقاله می خوانید

درباره‌ی هنر و برخی از آثار رامبراند بیشتر بدانید. ...

زندگینامه و آثار رامبراند

 

 1.  

  رامبراند (Rembrandt van Rijn)

  سال تولد 1606
  سال وفات 1669
  کشور هلند

 

محل تولد رامبراند

رامبراند (نام کامل Rembrandt Harmenszohn van Rijn) ، بهترین نقاش هلندی و یکی از بزرگترین هنرمندان تمام دوران ، در لیدن، در خانواده یک آسیابان مرفه متولد شد.

 

رامبراند

فراگرفتن هنر رامبراند

پس از حضور در مدرسه لاتین، رامبراند جوان شروع به یادگیری نقاشی کرد، ابتدا در لیدن و پس از آن در آمستردام. در شهر آمستردام او تحت نظر پیتر لاستمان ، شروع با یادگیری تکنیک سایه روشن، تکنیک استفاده دراماتیک از نور و سایه کرد. پیتر لاستمان این تکنیک را از معلم خود "کاراواجو" در ایتالیا آموخته بود. رامبراند اولین استودیوی خود را در لیدن راه اندازی کرد، اما در سال 1631 به آمستردام نقل مکان کرد و باقی عمر خود را در آنجا گذراند. به علت کیفیت بالای کارهای رامبراند، به زودی کارهای نقاشی زیادی به وی پیشنهاد شد و به همین دلیل دستیاران زیادی استخدام کرد.

 

سبک هنری رامبراند

رامبراند

رامبراند استاد اعظم در هر روش نقاشی بود، مناظر شاعرانه ، پرتره های که در عمق روان افراد نفوذ می کند، آثار مذهبی و اساطیری که نشان از رویکرد شخصی او به مسیحیت داشت، موضوعات تئاتری و یا عجیب و غریب، و موارد بسیاری دیگر.

 

دوران هنری رامبراند

 کار رامبراند معمولاً به سه دوره متفاوت تقسیم می شود:

1. کارهای اولیه او با خطوط تیز کشیده شده و در پالت متنوعی که برای کاهش بازه و گزاره مستقیم علاقه رو به رشد او به نور و سایه  انجام می شد رنگ می شد.

2. در سال های بین 1640 و 1660 ، دوره میانی کار رامبراند ، او یک سبک تیره تر را پیش گرفت که در آن رنگ ها بصورت حباب های ضخیم، با خطوط یا ضربه های سریع قلم مو اضافه شده، و دارای واش های رقیق تری بود که با هم ترکیب شده و ترکیبی براق و هماهنگ، که از پس زمینه رنگی جدا شده و تاثیرات سطحی عمیق، درخشان، و ناصافی را ایجاد می کرد.

3. پس از سال 1660 ، روش کار او حتی از قبل هم آزادتر شد، و در آن غنایی جواهر مانند از رنگ، و بیان احساسات شدید دیده می شد.

 

محل وفات رامبراند

رامبراند یک طراح فوق العاده بود و در طول زندگی اش نقاشی و قلم زنی هایی که جادویی در خط و احساس است تولید کرد. نبوغ او خیلی زود در آمستردام به رسمیت شناخته شد و او به زودی بسیار ثروتمند شد، اما با گذر سال ها و افزایش علاقه او به موضوعات مذهبی، او فروش و درخواست های زیادی را از دست داد. این قضیه، به همراه تراژدی زندگی شخصی و خرج های سنگین و سوء مدیریت بودجه ، باعث شد که وی سال های آخر عمر خود را در سختی زیادی بگذراند، با این وجود رامبراند تسلیم سلیقه عمومی نشد و تا زمان مرگ خود در سال 1669، همواره طبق علاقه خود به نقاشی ادامه داد. نفوذ او بر همه گونه های هنر پس از مرگ وی فوق العاده است .

 

برخی از آثار معروف رامبراند

 

رامبراندرامبراندرامبراند

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040