۲۲ شهريور ۱۳۹۶

انوشه انصاری

۲۲ شهريور ۱۳۹۶ 2324 بازدیدکننده 0 نظر
انوشه انصاری در این مقاله می خوانید

انوشه انصاری، اولین زن فضانورد ایرانی ...

انوشه انصاری

انوشه از سنین کم عاشق فضانوردی بود. او در شانزده‌سالگی به همراه خانواده‌ی خودبه آمریکا مهاجرت کرد. او با زبان انگلیسی آشنایی نداشت و  از این محیط جدید می‌ترسید. اما ترس مانع پیشرفت انوشه نشد. او به‌سرعت به فکر  یادگیری این زبان افتاد و موفق هم شد.

 

انوشه درس خود را در رشته‌ی مهندسی الکترونیک ادامه داده و در یک شرکت مخابراتی مشغول به کار شد. او با همسر خود در این شرکت آشنا شدند. آن‌ها بعد از مدتی شرکت خود را افتتاح کرده و با تلاش زیاد درآمد بالایی کسب کردند.

 

اما انوشه باوجود موفقیت‌های زیاد هنوز رویای سفر به فضا را در ذهن داشت. او برای این سفر ثبت‌نام کرد و برای آمادگی تمرینات سختی را پشت سر گذاشت. بالاخره انوشه توانست به آرزوی خود رسیده و  برای ده روز در یک ایستگاه فضایی بماند. این ایستگاه ماهواره‌ای بزرگ است که دور زمین می‌چرخد. پس از بازگشت از این سفر انوشه در رشته‌ی ستاره‌شناسی ادامه تحصیل داد و بعد کتابی از کودکی خود نوشت. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040