۱۳ شهريور ۱۳۹۷

فواید عجیب گوشت

۱۳ شهريور ۱۳۹۷ 1641 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عجیب گوشت در این مقاله می خوانید

خوردن گوشت فواید زیادی برای سلامت دارد که با خوردن سبزیجات جبران نمی‌شود.   ...

فواید عجیب گوشت

بهبود ایمنی

انواع متفاوت از گوشت دارای مقدار زیادی روی هستند که به بهبود ایمنی کمک می‌کنند. برای وجود آنتی‌اکسیدان‌ها، روی مسئول تولید آنتی‌بادی‌هایی است که با رادیکال‌های آزاد که مسئول بیماری‌های خطرناک هستند مبارزه می‌کنند. پروتئین منبعی از گوشت است که به تولید این آنتی‌بادی‌ها کمک می‌کند. اسیدهای چرب امگا3 در غذاهای دریایی برای بهبود ایمنی عالی‌اند.

 

 

بهبود رشد ماهیچه

پروتئین موجود در گوشت به ساخت و بازسازی بافت‌های بدن کمک کرده و فعالیت ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد. بافت‌ها و ماهیچه‌ها از پروتئین ساخته‌شده‌اند و به همین علت کسانی که قصد ماهیچه سازی دارند دریافت پروتئین خود را به مقدار قابل‌توجهی بالا می‌برند. پروتئین و روی موجود در گوشت به رشد و بازسازی ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

 

 

تنظیم گوارش

در کنار  پروتئین، گوشت دارای آمینواسیدهای ضروری است که به هضم کمک می‌کند. ازآنجایی‌که بدن خودش نمی‌تواند این مواد را تولید کند باید آن را از غذا تأمین کنید. نه نوع آمینواسید در گوشت وجود دارد و آن را پروتئینی کامل کرده است. ویتامین D استخوان‌ها را قوی کرده و برای جذب کلسیم و سوخت‌وساز ضروری است.

 

 

بهبود گردش خون

آهن یکی از مواد معدنی کلیدی است که به گردش خون و انتقال اکسیژن به همه‌ی سلول‌ها کمک می‌کند. انواع متفاوت از گوشت منبع خوبی از آهن هستند. کمبود آهن می‌تواند باعث بیماری‌های جدی شده و در ابتدا با ضعف، عدم تمرکز و خستگی نشان داده خواهد شد. مقدار زیاد آهن در گوشت با غذاهای غنی از ویتامین C مانند پرتقال باید همراه شود تا بتواند بدن آهن را جذب کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040