۲۰ مرداد ۱۳۹۷

فواید جالب روغن آواکادو

۲۰ مرداد ۱۳۹۷ 1746 بازدیدکننده 0 نظر
فواید جالب روغن آواکادو در این مقاله می خوانید

روغن اواکادو می‌تواند برای سلامت بدن شما بسیار مفید باشد، از سلامت قلب گرفته تا چشم‌های شما.   ...

فواید جالب روغن آواکادو

مراقبت از پوست

مقدار زیاد ویتامین E در کنار دیگر آنتی‌اکسیدان‌های قوی روغن اواکادو را برای بهبود شرایط پوست ایده آل می‌سازد. ویتامین E اثرات آنتی‌اکسیدانی خاصی دارد که محرکی برای رشد سلول‌های جدید بوده، از پوست مقابل عفونت‌ها دفاع کرده و مشکلات التهابی مانند اگزما را کاهش می‌دهد. همچنین ظاهر پوست شما را شاداب کرده و پوست را جوان می‌سازد.

 

 

پیشگیری از سرطان

چربی‌های پلی و مونو غیراشباعی موجود در این روغن همه با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می‌کنند. این رادیکال‌های آزاد می‌توانند باعث تقسیم سلولی شده و حتی منجر به سرطان شوند. برخی از عصاره‌های این روغن می‌توانند حتی ایجاد تومورها را کاهش داده یا حذف کنند.

 

 

بهبود سلامت قلب

زمانی که مرتباً روغن آواکادو مصرف می‌کنید با کاهش فشارخون سلامت قلب خود را بهبود بخشیده‌اید. تحقیقات نشان داده‌اند روغن آواکادو می‌تواند مقابل تصلب شریان‌ها و دیگر مشکلات قلبی از شما محافظت کند.

 

 

بهبود قدرت دید

کارتنوئیدهای موجود در روغن  اواکادو در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شوند و می‌توانند مانند آنتی‌اکسیدان عمل کرده و استرس اکسیداتیو و احتمال بیماری‌های حاد را کاهش دهند. خصوصاً ویتامین A برای سلامت بینایی مفید است و می‌تواند مانع دژنراسیون ماکولا شده و مانع از آب‌مروارید گردد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040