۱۷ مرداد ۱۳۹۷

خواص روغن آرگان برای سرماخوردگی و انفولانزا

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ 1611 بازدیدکننده 0 نظر
خواص روغن آرگان برای سرماخوردگی و انفولانزا در این مقاله می خوانید

به نظر می‌رسد سیستم ایمنی بدن شما به شدت مورد حمله قرار گرفته است. شما باید روغن آرگان را برای علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده کنید.   ...

خواص روغن آرگان برای سرماخوردگی و انفولانزا

کارواکرول

قوی‌ترین ترکیب در روغن آرگان کارواکرول است و این ماده بیشترین تجمع را در این روغن دارد. این ترکیب فعال با خواص ضدمیکروبی علت اصلی این است که روغن برای حذف علائم آنفولانزا و سرماخوردگی شهرت دارد. در حقیقت کارواکرول می‌تواند لایه‌ی بیرونی سلول باکتری را در هم شکسته و اجازه می‌دهد سیستم بدن آن را خنثی سازد.

 

 

ویتامین C

ویتامین C که به عنوان بهبود بخش ایمنی بدن شناخته می‌شود مقدار خوبی در روغن آرگان دارد و می‌تواند محرکی برای تولید گلبول‌های سفید خون باشد تا با گسترش ویروس سرماخوردگی و عفونت باکتری مبارزه نماید. ویتامین C همچنین التهاب را آرام کرده و می‌تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان فشار را از روی دستگاه ایمنی بردارد.


 

تیمول

استفاده از روغن آراگان برای علائم سرماخوردگی به مقدار زیادی به تیمول بستگی دارد، ماده‌ی فعال دوم در این درمان طبیعی. تیمول خواص ضد قارچ و ضدعفونی‌کننده دارد که بدن را سم‌زدایی کرده و دستگاه تنفسی را تمیز می‌کند. همچنین بهبود شما و بافت‌های مسیر تنفسی را از آسیب ناشی از سرفه بهبود می‌بخشد.

 

 

ویتامین E

روغن آرگان می‌تواند برای محافظت از خط اول دفاعی بدن یعنی پوست مقابل سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده شود. خواص ضدعفونی، ضد قارچ و ضدانگل این روغن بعلاوه ی اثرات آنتی‌اکسیدانی ویتامین E با جلوگیری از به وقوع پیوستن بیماری به پیشگیری از علائم سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040