۱۰ تير ۱۳۹۷

خواص عجیب به برای سلامت 2

۱۰ تير ۱۳۹۷ 1452 بازدیدکننده 2 نظر
خواص عجیب به برای سلامت 2 در این مقاله می خوانید

به میوه  ای خوش طعم است که به سیب و گلابی شباهت دارد. به خواص بسیار برای سلامت دارد. ...

خواص عجیب به برای سلامت 2

تنظیم فشار خون

پتاسیم یکی از مهم‌ترین مواد معدنی در بدن انسان است زیرا برای حفظ فشار خون و  مراقبت از انتقال مؤثر مایعات در سلول‌های بدن ضروری است. در مورد فشار خون، پتاسیم باعث باز شدن رگ‌های خونی شده و فشار را از روی دستگاه قلبی عروقی برمی‌دارد. این کار می‌تواند احتمال مشکلاتی مانند تصلب شریان‌ها را کم کرده و خطر سکته را در نتیجه کاهش دهد.

 

 

واکنش آلرژیک

به برای خاصیت کنترل واکنش‌های آلرژیک مشهور است. زمانی که این میوه روی پوست مالیده شود می‌تواند در درمان درماتیت و مشکلات پوستی مشابه مؤثر واقع گردد. مقدار زیاد ویتامین C به کنترل التهاب و بهبود سلامت و ظاهر پوست کمک می‌کند.

 

 

بهبود ایمنی

همان‌طور که گفته شد به مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان دارد اما ویتامین‌هایی مانند C و E نیز می‌توانند ایمنی بدن را بالا ببرند. برای مثال ویتامین C سیستم ایمنی را تحریک می‌کند تا درخواست گلبول‌های سفید خون را افزایش دهد. این‌ها اولین خط دفاعی بدن مقابل ویروس‌ها، باکتری‌ها و پاتوژن ها هستند.

 

 

گردش خون و سلامت مو

مواد معدنی غنی در به شامل آهن، مس و روی هستند. این سه ماده‌ی معدنی در کنار المان‌های دیگری برای تولید گلبول‌های قرمز ضروری‌اند. زمانی که تولید گلبول قرمز زیاد است گردش خون اطراف بدن افزایش‌یافته و اکسیژن بیشتری در بدن منتقل می‌شود.  نتیجه افزایش گردش خون به پوست و پوست سر است که سلامت فولیکول‌های مو را بالا برده و رشد مو را تقویت می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040