۵ تير ۱۳۹۷

چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند 2

۵ تير ۱۳۹۷ 1488 بازدیدکننده 0 نظر
چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند 2 در این مقاله می خوانید

فواید غذاهای تند شاید چیزی فراتر از طعم لذیذ آن باشد. تحقیقات نشان داده‌اند این خوراکی‌ها برای سلامت مفیدند.   ...

چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند 2

تمیز کردن سینوس

تابه‌حال دقت کرده‌اید با خوردن چیزی تند آب بینی‌تان جاری می‌شود؟ فلفل‌هایی که دارای کپسایسین هستند می‌توانند گرفتگی بینی، فشار سینوس و درد آن را کاهش دهند. اسپری‌های بینی که دارای کپسایسین می‌باشند سریع‌تر علائم شما را بهبود خواهند بخشید.

 

 

قلبی سالم‌تر

آیا می‌دانستید با خوردن فلفل می‌توانید خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهید؟ تحقیقات این را نشان داده‌اند. کپسایسین و دیگر مواد در غذاهای تند به کاهش کلسترول خطرناک کمک کرده و گردش خون را بهبود می‌بخشند. هردو این‌ها از بیماری‌های قلبی پیشگیری خواهند کرد.

ما گفتیم کپسایسین برای بهبود فاکتورهای مربوط به قلب و سلامت رگ‌های خونی مفید است. اما مسلماً پیشنهاد نمی‌کنیم در مصرف فلفل زیاده‌روی کنید. یک رژیم غذایی خوب رژیمی متعادل است. به یاد داشته باشید فلفل با وجود مفید بودن نمی‌تواند جایگزینی برای داروهای تجویزی شما باشد.

 

 

بهبود سلامت معده

حتماً شنیده‌اید که غذاهای تند می‌توانند معده‌ی شما را خراب کرده و حتی باعث زخم معده شوند. اما دانشمندان این باور نادرست را رد می‌کنند. در مقابل تحقیقات نشان داده‌اند کپسایسین با مهار کردن تولید اسید در معده و ارتقا جریان خون در آن به پیشگیری و درمان زخم معده کمک می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040