۴ تير ۱۳۹۷

چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند

۴ تير ۱۳۹۷ 1300 بازدیدکننده 0 نظر
چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند در این مقاله می خوانید

فواید غذاهای تند شاید چیزی فراتر از طعم لذیذ آن باشد. تحقیقات نشان داده‌اند این خوراکی‌ها برای سلامت مفیدند.   ...

چرا غذاهای تند برای سلامت مفیدند

کاهش درد

فلفل دارای کپسایسین است، ترکیبی که به کاهش درد کمک می‌کند. این ترکیب اغلب در کرم‌ها استفاده می‌شود. همچنین کپسایسین ماده‌ی  Pرا کاهش می‌دهد، ماده‌ای شیمیایی که مسئول فرستادن پیام درد به مغز است و در نتیجه درد کمتری را حس می‌کنید. بعلاوه کپسایسین موجود در فلفل می‌تواند با کاهش درد و خارش به درمان پسورپازیس کمک کند.

 

 

زندگی طولانی‌تر

فلفل می‌تواند چیزی بیشتر از مزه به زندگی شما اضافه کند – سال‌ها عمر. تحقیقی در سال 2015 بر روی رابطه‌ی عادات غذایی و طول عمر بیش از 500000 فرد چینی صورت گرفت. نتیجه نشان داد کسانی که شش یا هفت بار در روز از غذاهای تند مصرف می‌کنند – خصوصاً فلفل تازه یا خشک شده  - 14 درصد میانگین عمری بیشتری از افراد دیگر دارند.

 
 

 

کاهش خطر سرطان

دانشگاه تگزاس تأثیر 41 ادویه‌ی متداول را روی بیماران سرطانی بررسی کرده است. غذاهایی که دارای ترکیبات فلفل بوده‌اند رشد تومورهای سرطانی را کند و حتی متوقف ساخته‌اند. البته در این زمینه به تحقیقات بیشتری نیاز است اما پیشنهاد می‌شود ادویه‌های گیاهی را جایگزینی سالم و طبیعی‌تر برای داروهای شیمیایی قرار دهید.

 

 

کاهش وزن

تحقیقات نشان داده‌اند با بالا بردن دمای بدن، با خوردن غذاهای تند – خصوصاً کپسایسین، زنجبیل و فلفل سیاه – می‌توانید موقتاً سوخت‌وساز بدن را 8 تا 10 درصد زیاد کنید. این مقدار شاید خیلی زیاد نباشد اما هر تغییر کوچکی می‌تواند به شما کمک کند. کسانی که فلفل را به رژیم غذایی خود اضافه می‌کنند اغلب نسبت به افراد دیگر مقدار بیشتری کالری می‌سوزانند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040