۱۰ آبان ۱۳۹۶

غداها و نوشیدنی هایی برای بهبود سوخت و ساز 2

۱۰ آبان ۱۳۹۶ 1320 بازدیدکننده 0 نظر
غداها و نوشیدنی هایی برای بهبود سوخت و ساز 2 در این مقاله می خوانید

سوخت و ساز بدن شما به مقدار زیادی تحت تاثیر تغذیه قرار دارد. تغذیه درست در لاغری به شما کمک می کند. ...

غداها و نوشیدنی هایی برای بهبود سوخت و ساز 2

لوبیاها

لوبیاها به خاطر نوع کربوهیدرات خود  برای سوخت‌وساز عالی‌اند. راز این نوع فیبر در آن است که در روده‌ی کوچک هضم نمی‌شود. بنابراین به مسیر روده‌ی بزرگ فرستاده خواهد شد. در اینجا توسط باکتری‌های روده تخمیر می‌شود، فرایندی که سوخت‌وساز را بالا برده، حساسیت به انسولین را بهبود بخشیده و شما را سیر نگه می‌دارد. همچنین می‌تواند به کاهش ذخیره چربی کمک کند.

 

 

کرفس

فایده‌ی خوردن کرفس برای سوخت‌وساز به میزان آب بالای آن برمی‌گردد. همان‌طور که قبل گفته شد دریافت آب کافی به بهبود سوخت‌وساز بدن کمک خواهد کرد. آب زیاد میوه‌ها و سبزیجاتی مانند کرفس راهی عالی برای افزودن آب بدن هستند.

 

 

روغن نارگیل

نوع چربی داخل روغن نارگیل سوخت‌وساز را سرعت خواهد داد. زنجیره‌ی متوسط اسیدهای چرب روغن نارگیل به‌جای آنکه به عنوان چربی نگه داشته شوند بیشتر برای انرژی استفاده می‌گردند. زمانی که بدن از این ماده غذایی برای انرژی استفاده می‌کند کالری سوزانده و سوخت‌وساز سرعت خواهد یافت.

 

 

دارچین

دارچین از طریق بهبود حساسیت انسولین روی سوخت‌وساز بدن اثر می‌گذارد. دارچین قند خون را در طول چهل روز تا سی درصد کاهش می‌دهد. قند خون پایین‌تر باعث می‌شود بدن از قند داخل خون مؤثرتر استفاده کرده و آن را به شکل چربی ذخیره نکند، نشانه‌ای از بهبود سوخت‌وساز.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040