۱۱ مهر ۱۳۹۶

خوراکی هایی که بر حالت روحی اثرگذارند

۱۱ مهر ۱۳۹۶ 1348 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که بر حالت روحی اثرگذارند در این مقاله می خوانید

تغذیه شما می تواند علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روح نیز موثر باشد. پس بهتر است رژیمی صحیح را دنبال کنید. ...

خوراکی هایی که بر حالت روحی اثرگذارند

رژیم غذایی نادرست و افسردگی

خوردن زیاد خوراکی های ناسالم خطر مشکلاتی مانند افسردگی را بالا می برد. یکی از علائم تشخیص افسردگی تغییر در اشتها است، بنابراین مسلما ارتباطی میان رژیم غذایی و افسردگی وجود دارد.

 

قند و اعتیاد غذایی

افراد چاق که به دنبال درمانی برای زیاد خوردن هستند اغلب دچار اعتیاد غذایی می باشند. غذاهایی که این افراد به آن معتادند بیشتر چربی بالا و قند زیاد دارد. شیرینی ها و چربی ها محرکی هستند که در مغز انسان همان اثر داروهای اعتبادآور را ایجاد می کنند.

 

رابطه مواد قندی و استرس

استرس باعث می شود بدن از مواد قندی به عنوان راهی سریع برای تامین انرژی استفاده کند. به همین علت است که برخی افراد در زمان استرس زیاد سراغ خوراکی های شیرین می روند. بهتر است به جای این کار از روش های سالم برای کاهش استرس استفاده کنید. یکی از بهترین راه ها ورزش است.

 

مواد غذایی و سلامت روحی

کیفیت بهتر رژیم غذایی همراه با سلامت روحی است. اگر مشکلات روحی دارید شاید خوب خوردن برای شما سخت باشد. یک رژیم غذایی ضعیف می تواند باعث مشکلات روحی شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040