۲۲ شهريور ۱۳۹۴

8 خوراکی پرچرب که برای شما مفیدند

۲۲ شهريور ۱۳۹۴ 3324 بازدیدکننده 0 نظر
8 خوراکی پرچرب که برای شما مفیدند در این مقاله می خوانید

گنجاندن چربی در رژیم غذایی ما چیز خوبی است – چربی‌ها باعث می‌شوند بیشتر عمر کنیم و بدن ویتامین‌های محلول در چربی را جذب کند. البته این بستگی به نوع چربی دارد. ...

8 خوراکی پرچرب که برای شما مفیدند

آواکادو

چربی مفید

یک آواکادوی متوسط تقریباً 23 گرم چربی دارد اما چربی آن اشباع‌نشده است ( چربی‌هایی که برای قلب ضرر ندارند). بعلاوه آواکادو 40 درصد از نیاز شما به فیبر را تأمین می‌کند، سدیم طبیعی دارد و بدون کلسترول است. همچنین منبع خوبی برای لوتئین می‌باشد.

 

آجیل

چربی مفید

چه گردو باشد، پسته، بادام‌زمینی، بادام یا فندق، همه‌ی این‌ها خوراکی‌هایی با چربی بالا هستند که چربی اشباع‌شده‌ی سالم گیاهی برای بدن فراهم می‌کنند. بعلاوه دارای اسیدهای چرب امگا3، ویتامین E برای بهبود پوست و فیبر می‌باشند.

 

زیتون سیاه

چربی مفید

یک پیمانه زیتون سیاه حدود 15 گرم چربی دارد اما چربی آن سالم و اشباع‌نشده است. بعلاوه نوع زیتونی که می‌خورید اهمیتی ندارد، همه‌ی آن‌ها دارای مواد مغذی مفیدی مانند هیدروکسی تیروسول می‌باشند، یک ماده‌ی غذایی گیاهی که از سرطان پیشگیری می‌کند.

 

دانه‌ی کتان

چربی مفید

یک پیمانه از دانه‌ی کتان 48 گرم چربی دارد اما همه آن چربی سالم اشباع‌نشده است. دانه‌ی کتان منبع عالی اسیدهای چرب امگا3 می‌باشد که التهاب را کاهش داده و نقش مهمی در سلامت مغز و قلب دارد.

 

شکلات تلخ

چربی مفید

یک‌تکه شکلات تلخ ( حدود 28 گرم ) به‌عنوان یک وعده‌ی غذایی حساب می‌شود و حدود 9 گرم چربی دارد. همچنین این مقدار از شکلات تلخ دارای 3 گرم فیبر می‌باشد.

 

پنیر پارمسان

چربی مفید

درست است که پنیر در مقایسه با مواد غذایی گیاهی چربی اشباع‌شده‌ی بیشتری دارد ( خصوصاً پنیر پارمسان که در هر 8 گرم چربی حدود 5 گرم آن اشباع‌شده است ) اما آن‌ها مواد مغذی بسیار دیگری نیز برای بدن تأمین می‌کنند. در حقیقت در تأمین کلسیم لازم برای استخوان پنیر پارمسان در بالای لیست همه‌ی پنیرها قرار می‌گیرد. پارمسان تقریباً حدود یک‌سوم از نیاز روزانه‌ی بدن شما به کلسیم را تأمین می‌کند.

 

استیک

چربی مفید

اغلب استیک به‌عنوان یک غذای پرچربی شمرده می‌شود اما حقیقتاً چربی آن به حدی نیست که شما فکر می‌کنید، خصوصاً اگر استیک شما یک برش باریک گوشت باشد. در هر وعده‌ی غذایی 85 گرمی از استیک تنها 5 گرم چربی و کمتر از 2 گرم چربی اشباع‌شده وجود دارد. بعلاوه گوشت گاو منبع عالی پروتئین، آهن، روی و همه‌ی مواد غذایی لازم برای زنان فعالی چون شما می‌باشد.  

 

لبنیات پرچرب

چربی مفید

خوردن لبنیات پرچرب به‌جای محصولات کم‌چرب یا بدون چربی فوایدی نیز دارد. یک پیمانه‌ی 226 گرمی از شیر پرچرب دارای 8 گرم چربی و 5 گرم چربی اشباع‌شده است که محصول بدون چربی هیچ‌یک از این‌ها را ندارد. اخیراً در تحقیقی مشخص‌شده است کسانی که از شیر پرچرب می‌نوشند ( حدود 170 گرم در روز ) احتمال دیابت نوع 2 در آن‌ها کمتر است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040