۲۶ آبان ۱۳۹۳

خاصیت پوست پرتقال در پاک‌سازی ریه

۲۶ آبان ۱۳۹۳ 11264 بازدیدکننده 1 نظر
خاصیت پوست پرتقال در پاک‌سازی ریه در این مقاله می خوانید

اگر شما هم پس از خوردن پرتقال پوست آن را داخل زباله می اندازید، مسلما از خواص عالی آن اطلاعی ندارید. چرا پوست پرتقال مفید است؟ ...

خاصیت پوست پرتقال در پاک‌سازی ریه

 

پوست پرتقال معمولاً دور ریخته شده و یکی از مواد رایج برای ایجاد توده‌های کمپوست (کود آلی) است، اما دفعه بعد که خواستید آن‌ها را دور بیندازید، در تصمیمتان تجدیدنظر کنید. پوست پرتقال سرشار از ترکیبات و مواد مغذی است که برای بدن بسیار مفید هستند، به خصوص اگر از سندرم زجر تنفسی رنج می‌برید. وقتی سموم یا مواد آلرژی‌زای موجود در هوا را تنفس می‌کنیم، این مواد بافت‌های حساس ریه را تحریک می‌کنند. پوست پرتقال با داشتن خاصیت کاهش دهندگی هیستامین و التهاب، به ریه‌ها در پاک‌سازی خود از این مواد کمک می‌کنند. 

 

چرا پوست پرتقال مفید است؟

همانند بیشتر میوه‌ها پرتقال نیز سرشار از مواد مغذی و انزیمهایی است که به عملکرد بهتر بدن کمک می‌کنند. پوست پرتقال سرشار از فلاونونها (آنتی اکسیدانهای قوی) است که به کاهش آسیب اکسایشی و مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. همچنین پوست پرتقال مملو از ترکیبات طبیعی سرکوب‌کننده هیستامین است. اگر شما یا یکی از نزدیکانتان آلرژی دارید میدانید خواب‌آلودگی ناشی از برخی آنتی هیستامین‌هایی که مصرف می‌کنید، به اندازه خود واکنش هیستامین آزار دهنده است. 

پوست پرتقال جایگزین مناسبی برای آنتی هیستامین است. شاید یکی از شگفت‌انگیزترین و مفیدترین ویژگی‌های پوست پرتقال عملکرد کاهش دهندگی هیستامین و تحریک بدن است. این ویژگی به فهرست بلندِ دلایلی که پوست پرتقال را به عنوان داروی گیاهی پاک‌سازی کننده ریه می‌توانید مصرف کنید، اضافه می‌شود.  

 

کاربردهای پوست پرتقال 

خاصیت پوست پرتقال

 

اگرچه غلظت بالای ترکیبات کاهش‌دهنده هیستامین موجود در پوست پرتقال، در کاهش موارد مشکل‌ساز دستگاه تنفسی موثر است، اما فواید آن به این ختم نمی‌شود. پوست پرتقال در مقابل سندرم زجر تنفسی از بدن پشتیبانی می‌کند و با قابلیت در هم شکستن و خارج کردن احتقان، تأثیر پاک‌کنندگی ریه دارد. 

خوردن پوست پرتقال فواید فراوان دیگری نیز دارد. تنها خود میوه پرتقال سرشار از ویتامین ث نیست بلکه پوست آن نیز چنین است و علاوه بر آن سرشار از ویتامین آ، انزیمها، فیبر و پکتین است. ویتامین ث تقویت کننده دستگاه ایمنی است که به مبارزه با علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا کمک می‌کند. طعم پوست پرتقال اگر به تنهایی خورده شود تا حدی تلخ است اما بسیاری از مردم به آن عادت کرده یا آن را به غذا و مواد دیگر اضافه می‌کنند. پوست پرتقال به شکل پوره را به راحتی می‌توان به اسموتی اضافه کرد یا به عنوان ماده تشکیل‌دهنده به معجون‌های میوه و آجیل افزود. ترکیب پوست پرتقال با مواد دیگر، طعم آن را مطبوع می‌کند. 

حتی پودر پوست پرتقال را به خاطر تأثیر رایحه درمانی آن می‌توانید به آب وان اضافه کنید تا از خاصیت آن در پاک‌سازی ریه از احتقان یا تحریکات تنفسی دیگر بهره ببرید. 

 

پوست پرتقال ارگانیک بهتر است 

خاصیت پوست پرتقال

 

به عنوان یک قانون کلی باید بدانید همیشه بهتر است میوه‌ها و سبزیجات ارگانیک را خریداری نمایید و این حقیقت در مورد پرتقال مخصوصاً صدق می‌کند. هر چقدر در مورد میزان و تأثیر سموم و آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و مواد شیمیایی دیگری که در روش‌های معمول استفاده می‌شود بیشتر اشاره شود، باز هم کم  است. این مواد سم هستند. ساختار پوست پرتقال و گوشتی بودن آن متأسفانه آن را مستعد تجمع سموم کرده است. تنها پوست پرتقال‌های ارگانیک را می‌توانید مصرف کنید و پیش از مصرف آن‌ها را بشویید.  

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040