۷ آبان ۱۳۹۳

فواید بامیه برای سلامتی

۷ آبان ۱۳۹۳ 4682 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بامیه برای سلامتی در این مقاله می خوانید

در این مقاله با خواص تغذیه ای و فواید بامیه برای سلامتی بدن خود آشنا می شوید. ...

فواید بامیه برای سلامتی

 

مقابله با دیابت

بامیه به مقابله با دیابت کمک می‌کند. فیبرهای موجود در آن، با تأخیر انداختن جذب شکر در روده‌ها، به تثبیت سطح قند خون کمک می‌کند.

 

متوقف کردن کم‌خونی.

بامیه یکی از بهترین منابع گیاهی برای فیبر غذایی است که برای سیستم گوارشی بسیار حیاتی است. فیبر غذایی موجود در بامیه، به رفع و کاهش یبوست کمک می‌کند. فیبر قابل حل در بامیه، آب را جذب کرده و حجم مدفوع را افزایش می‌دهد، به همین دلیل جلوی یبوست را می‌گیرد.

 

کاهش وزن.

فیبر غذایی که در این گیاه وجود دارد، برای افرادی که رژیم کاهش وزن دارند عالی است. بامیه بدون کالری است، به همین دلیل به کاهش وزن کمک می‌کند.

 

سرطان‌ روده بزرگ.

فواید بامیه

 

بامیه با تمیز کردن کامل مسیر گوارشی، به روده‌ها اجازه می‌دهد که با کارایی سریع‌تر و بیشتری کارکرده و در نتیجه به سلامت آن‌ها کمک می‌کند و احتمال سرطان‌ روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

 

بیماری قلبی.

فیبر قابل حل در بامیه به کاهش کلسترول بد کمک می‌کند، و به همین دلیل خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. خوردن بامیه به کنترل مؤثر سطوح بالای کلسترول بد کمک می‌کند. علاوه بر این، میزان بالای پکتین در بامیه، با تغییر خروجی صفرا در روده‌ها، به کاهش سطح بالای کلسترول مایعات بدن کمک می‌کند.

 

خوب برای سیستم ایمنی.

محتوای بالای ویتامین وجود در بامیه، به مبارزه با سرماخوردگی کمک کرده و کارایی کلی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. ویتامین‌ها و تعداد زیادی از مواد معدنی همانند منیزیم، منگنز، کلسیم، و آهن موجود در بامیه با مبارزه با رادیکال‌های آزاد خطرناک کمک کرده و عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌دهند.

 

مشکلات مو

فواید بامیه

 

بامیه همچنین می‌تواند به موی شما کمک کند که حالت اصلی خود را به دست آورده و از شوره راحت شود. برای بدست آوردن موهای خوش‌حالت، آب را جوش آورده و بامیه‌ها را به آن اضافه کنید، و اجازه دهید که به دمای اتاق برسد، نصف لیمو را در آن فشار داده و از این مایع برای شست‌وشوی موهای خود استفاده کنید. متخصصین می‌گویند که این ترکیب حتی به خلاصی از شپش سر هم کمک می‌کند. 

 

خوب برای بینایی

ویتامین آ و بتاکاروتنی که در بامیه کشف شده است، مواد مغذی ضروری برای حفظ بینایی خوب هستند. این مواد مغذی ضروری همچنین به متوقف کردن مشکلات مرتبط با چشم همانند آب‌مروارید کمک می‌کنند. ویتامین آ، سلامتی چشم را حفظ کرده و با مشکلات چشمی مرتبط با افزایش سن مقابله می‌کند.

 

رشد جنین.

میزان بالای فولات در بامیه، برای جنین در زمان بارداری مفید است. فولات یک ماده مغذی ضروری است که رشد بدنی جنین را پیشرفت می‌دهد. میزان بالای فولات موجود در بامیه، نقشی حیاتی در تشکیل لوله عصبی از هفته چهارم تا دوازدهم بارداری دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040