۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳

15 غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ 115931 بازدیدکننده 0 نظر
15 غذای تقویت کننده سیستم ایمنی در این مقاله می خوانید

غذاها نقش مهمی در تقویت و محافظت از سیستم ایمنی بدن دارند ما در این مقاله شما را با 15 غذای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن آشنا می‌کنیم. ...

15 غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکا

اقطی سیاه یا انگور کولی | Elderberry 

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

در مطالعات آزمایشگاهی مشخص شد درمان خانگی قدیمی که از اقطی سیاه به دست می‌آید، جلوی ویروس‌های آنفلوانزا را می‌گیرد اما مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. خود میوه غنی از آنتی اکسیدان‌ها بوده و ممکن است بتواند با التهاب مقابله کند. 

 

قارچ دکمه ای | Button Mushrooms

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

قارچ دکمه‌ای را جزو غذاهای بی‌ارزش قرار ندهید، چون حاوی آنتی اکسیدان‌ها و سلنیوم معدنی است. مشخص شده است که سطح پایین سلنیوم، با افزایش خطر آنفلوانزای شدیدتر ارتباط دارد و ویتامین‌های ب، ریبوفلاوین و نیاسین موجود در این قارچ‌ها نیز به سلامت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. طبق مطالعات انجام گرفته شده بر روی حیوانات، مشخص شده است که قارچها تاثیرات ضد توموری، ضد باکتریایی و ضد ویروسی دارند. 

 

آکای بری | Acai Berry 

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

آکای بری در کنار  محصولاتی مانند بلو بری (توت آبی)، به عنوان غذای فوق العاده مشهور شده است. رنگ تیره آکای بری خبر از آنتی اکسیدان‌های غنی به نام آنتوسیانین‌ها در آن‌ها میدهد. اگر چه آکای بری از نظر علمی به دلیل داشتن توانایی خاصی در مبارزه با بیماری، ارتباط داده نشده است اما آنتی اکسیدان‌های آن می‌توانند به بدن در مبارزه با بیماری و پیری کمک کنند. آکای بری را میتوان به شکل آب میوه یا اسموتی، خشک و در ترکیب با گرانولا (نوعی صبحانه) تهیه کرد. 

 

صدف خوراکی | Oysters

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

تقویت کننده نیروی جنسی؟ تقویت کننده ایمنی؟ صدف خوراکی به لطف وجود روی معدنی، شاید هر دوی این کارها را انجام دهد. سطح پایین روی با ناباروری در مردان مرتبط است و مشخص شده است که روی، خواص ضد ویروسی دارد، اگر چه دانشمندان نمی‌توانند علت آن را توضیح دهند. در هر صورت، دانشمندان می‌دانند که روی، برای چند وظیفه سیستم ایمنی، از جمله بهبودی زخمها لازم است. 

 

هندوانه | Watermelon

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

هندوانه رسیده که دارای مقدار زیادی از آنتی اکسیدان قدرتمند به نام گلوتاتیون است، آب مورد نیاز بدن را تأمین کرده و انسان را سرحال می‌کند. مشخص شده است که گلوتاتیون به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند، درنتیجه می‌تواند با عفونت مبارزه کند. گلوتاتیون در بخش گوشتی و قرمز نزدیک به پوست وجود دارد. 

 

کلم | Cabbage

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

کلم منبع گلوتامین تقویت کننده ایمنی است. تهیه کلم، به خصوص در ماه‌های زمستان که فصل آن فرا میرسد، ساده و ارزان است. می‌توانید برای اضافه کردن آنتی‌اکسیدان‌های بیشتر و بالا بردن ارزش تغذیه وعده‌های غذایی خود، کلم را از هر نوعی که باشد (سفید، قرمز، چینی) به سوپ‌ها و  غذاهای خود اضافه کنید.

 

بادام | Almonds

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

یک مشت بادام می‌تواند از سیستم ایمنی شما در مقابل تاثیر استرس پشتیبانی کند. یک چهارم فنجان توصیه شده بادام تقریبا پنجاه درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین ای را که به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند، تامین می‌کند. علاوه بر این، بادام ویتامین‌های گروه ب ( ریبوفلاوین و نیاسین) را نیز دارد که می‌تواند به شما در کاهش تاثیر استرس کمک کند. 

 

گریپ فروت | Grapefruit

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

گریپ فروت مقدار زیادی ویتامین ث دارد، اما علم هنوز ثابت نکرده است که شما به آسانی میتوانید برای درمان سرماخوردگی و آنفلوا، مقدار کافی ویتامین ث را تنها از طریق غذا و بدون مکمل تامین کنید. با این حال، گریپ فروت غنی از فلاونوئیدها است (ترکیبات شیمیایی طبیعی که مشخص شده است فعالیت سیستم ایمنی را افزایش میدهند). اگر گریپ فروت دوست ندارید، پرتقال یا نارنگی را امتحان کنید. 

 

گیاهک گندم | Wheat Germ

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

گیاهک گندم بخشی از دانه گندم است که گیاه جدید گندم را تغذیه می‌کند بنابراین پر از مواد مغذی است. گیاهک گندم حاوی روی، آنتی اکسیدانها و ویتامین‌های گروه ب است، همچنین ترکیبی از فیبر، پروتئین و مقداری چربی خوب دارد. مقداری از گیاهک گندم را جایگزین بخشی از آرد در نان‌ها و مواد غذایی دیگر کنید. 

 

ماست کم چرب | Low-Fat Yogurt

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

یک فنجان ماست کم چرب در روز ممکن است احتمال سرماخوردگی را در شما کاهش دهد. به دنبال عبارت "حاوی باکتری‌های فعال و زنده" بر روی برچسب باشید. برخی از محققان معتقدند این باکتری‌ها سیستم ایمنی را برای مبارزه با بیماری تحریک می‌کنند. 

 

سیر | Garlic

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

سیر حاوی چندین آنتی اکسیدان است که با مهاجمان سیستم ایمنی مبارزه می‌کنند. از جمله باکتری‌هایی که سیر آن‌ها را هدف قرار می‌دهد، هلیکوباکتر را می‌توان نام برد که با برخی از زخم‌ها و سرطان معده مرتبط است. توصیه آشپزی: پوست آن را بکنید و خرد کنید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند تا آنزیمهای تقویت کننده ایمنی در آن فعال شوند. 

 

اسفناج | Spinach

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

اسفناج که به عنوان غذای فوق العاده نیز شناخته می‌شود غنی از مواد مغذی است. اسفناج حاوی فولات است که به بدن در تولید سلول‌های جدید و ترمیم دی ن ای کمک می‌کند. همچنین مقدار زیادی فیبر و آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین ث و مواد مغذی دیگر دارد. اسفناج را به صورت خام یا کمی پخته مصرف کنید تا بیشترین فواید را برایتان داشته باشد. 

 

چای | Tea

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

چای سبز یا سیاه؟ هر دو نوع چای، غنی از فلاونوئیدها و پلی فنول‌های مبارزه کننده با بیماری‌ها هستند. این آنتی اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد را که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند، از بین می‌برند. چای کافئین دار و بدون کافئین به یک اندازه موثر هستند. 

 

سیب زمینی شیرین | Sweet Potato

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

سیب زمینی شیرین همانند هویج آنتی اکسیدان بتاکاروتن دارد که رادیکال‌های آزاد را از بین میبرد. سیب زمینی شیرین مقدار زیادی ویتامین آ نیز دارد که با آهسته کردن فرایند پیری مرتبط بوده و ممکن است خطر برخی از سرطان‌ها را کاهش دهد. 

 

بروکلی | Broccoli

 

غذای تقویت کننده سیستم ایمنی

بروکلی تقویت کننده سیستم ایمنی است و به سادگی قابل تهیه می‌باشد. مطالعه‌ای در این زمینه نشان داد که مواد شیمیایی موجود در بروکلی به تحریک سیستم ایمنی موش کمک کرده است. علاوه بر آن بروکلی غنی از مواد مغذی است که از بدن در مقابل آسیب‌ها حمایت می‌کند. بروکلی حاوی ویتامین آ، ث و گلوتاتیون است. مقداری پنیر کم چرب به غذا اضافه کنید تا با ویتامین دی و ویتامینهای ب که افزایش دهنده ایمنی هستند، غذایتان کامل شود. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040