۶ مهر ۱۳۹۲

همه چیز در مورد امگا 3، چربی خوب

۶ مهر ۱۳۹۲ 5685 بازدیدکننده 2 نظر
همه چیز در مورد امگا 3، چربی خوب در این مقاله می خوانید

 در این مقاله شما می توانید در مورد امگا3 و منابع متداول امگا 3 که شامل روغن ماهی، مغزهای گیاهی، روغن کریل و تخم مرغ می باشد را بدانید ...

همه چیز در مورد امگا 3، چربی خوب

امگا 3: چربی خوب

 

امگا 3

دکترها ممکن است به شما بگویند که میزان مصرف روغن و چربی خود را کاهش دهید، ولی همه چربی‌ها بد نیستند. اسیدهای چرب امگا 3، دارای مزایای زیادی برای سلامتی انسان هستند. طبق مطالعات انجام‌شده، آن‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، که یکی از بزرگ‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در این دوره محسوب می‌شوند، را کاهش می‌دهند. آن‌ها همچنین از انسان در برابر افسردگی، جنون، سرطان و آرتروز محافظت می‌کنند. شما می‌توانید امگا 3 را در ماهی قزل‌آلا، گردو، اسفناج و بسیاری از مواد غذایی دیگر پیدا کنید، ولی مزایای آن برای سلامتی شما، بر حسب غذاهای مختلف بسیار متفاوت خواهد بود.

 

الفبای امگا 3

 

امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 بیشتر از یک نوع هستند. نوعی که در روغن ماهی یافت می‌شود، با نام DHA (دی اِچ اِی) و EPA (ای پی اِی)، بیشتر از بقیه انواع مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و طبق ظواهر موجود، قوی‌ترین تأثیر را بر روی سلامتی دارد. نوع دیگری که به نام ALA (اِی اِل اِی) شناخته می شود، در روغن غلات، گردوها، و گیاه‌های به رنگ سبز تیره همانند اسفناج یافت می‌شود. بدن انسان، مقدار کمی از ALA را به EPA و DHA تبدیل می‌کند. ALA ممکن است به خودی خود نیز مزایایی برای سلامتی انسان داشته باشد.

 

امگا 3 چطور با بیماری مبارزه می‌کند؟

 

امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3، با کاهش دادن تورم عروق قلبی، مفصل‌ها و بقیه قسمت‌های بدن، با بیماری‌ها مبارزه می‌کنند. در دوزهای بالا، آن‌ها خطر ایجاد ضربان غیرطبیعی قلب را کاهش داده و چربی‌های مضر در جریان خون که با نام تری گلیسیرید شناخته می‌شوند را کاهش می‌دهند. در نهایت، آن‌ها می‌توانند جلوی تشکیل پلاک‌ها در عروق خونی را بگیرند. بدن ما تو

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040