۱ شهريور ۱۳۹۷

علت چربی در بازو و راه های مبارزه با آن

۱ شهريور ۱۳۹۷ 1778 بازدیدکننده 0 نظر
علت چربی در بازو و راه های مبارزه با آن در این مقاله می خوانید

کاهش بافت چربی در برخی بخش‌های بدن برای اغلب افراد دشوار است، از جمله بازوها. علت جمع شدن چربی در این بافت چیست و چه راهکارهایی دارد؟   ...

علت چربی در بازو و راه های مبارزه با آن

قندهای فراوری‌شده

زمانی که قندهای فراوری‌شده و غذاهای آماده‌ی زیادی می‌خورید تبدیل این مواد خوراکی به انرژی در بدن دشوار خواهد بود. به جای آن کربوهیدرات‌های اضافی به شکل چربی ذخیره خواهند شد. شما کنترلی در اینکه این چربی کجا ذخیره شود ندارید.

 

 

محدودیت کالری

پایه‌ی کاهش وزن در مصرف کالری کمتر از مقداری است که می‌خورید. نتیجه می‌تواند کمبود کالری باشد. به طور متوسط سوزاندن 450 گرم در روز برابر است محدود کردن 3500 کالری و این یعنی با کم کردن 500 کالری در روز شما می‌توانید 450 گرم در هفته کم کنید. اگر این کالری‌ها را محدود نکنید نتیجه جمع شدن چربی خواهد بود و این تنها باعث زشت دیده شدن بازوهای شما خواهد شد.

 

 

کمبود ورزش

علاوه بر محدود کردن رژیم غذایی، کاهش چربی نیاز به ورزشی دارد که چربی سوزانده و ماهیچه بسازد. اگر تنها رژیم غذایی خود را محدود سازید اما بدن خود را تقویت نکنید چربی خواهید داشت، ورزش برای حذف چربی‌های بازو لازم است.

 

 

سطح هورمون‌ها

تغییر در سطح هورمون‌ها می‌تواند تأثیر بزرگی بر توانایی بدن برای چربی سوزی مؤثر داشته باشد. تستوسترون بیشتر برای مردان است اما می‌تواند در سلامت زنان نیز نقش مؤثری داشته باشد، خصوصاً برای توانایی بدن در ساخت ماهیچه. اگر از عدم تعادل هورمونی رنج می‌برید شاید روی رشد ماهیچه‌های شما اثر گذاشته و باعث جمع شدن چربی شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040