۲۹ مرداد ۱۳۹۷

چگونه بدون ورزش چربی بسوزانید

۲۹ مرداد ۱۳۹۷ 1841 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه بدون ورزش چربی بسوزانید در این مقاله می خوانید

اگر نمی‌توانید یا زمان برای ورزش کردن ندارید مراقبت از رژیم غذایی می‌تواند به سوزاندن چربی بدون ورزش کمک کند.   ...

چگونه بدون ورزش چربی بسوزانید

محاسبه‌ی کالری مصرفی

برای چند روز هر چیزی که می‌خورید را بنویسید. برچسب‌های روی همه‌ی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را خوانده و کالری کلی هریک را بنویسید. تمام کالری‌ها را با هم جمع کرده و برای چیزهایی که برچسب کالری ندارند از اینترنت استفاده کنید. باید بدانید در حال حاضر چه حدود کالری دریافت می‌کنید.

 

 

پیدا کردن کالری روزانه‌ی پیشنهادی برای شما

نگاهی به کالری پیشنهادی برای خودتان بر اساس سن، جنسیت، قد، وزن و سطح فعالیت بیندازید. مقدار کالری پیشنهادی را با اعدادی که در جدول غذایی خود داشتید مقایسه کنید. این کار به شما می‌گوید چه مقدار کالری را باید از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

 

کاهش تدریجی کالری دریافتی

کالری دریافتی خود را به‌مرور کم  کنید، حتی اگر صدها کالری بیش از مقدار پیشنهادی مصرف می‌کنید. سعی کنید روزانه 150 کالری کم کنید. با این کار شما راحت‌تر با رژیم غذایی جدید خود تطبیق خواهید یافت. بعلاوه با کاهش ناگهانی کالری دریافتی بدن دارای یک شک شده و این را نشانه‌ای از نیاز به ذخیره‌ی چربی بیشتر خواهد دانست. بدن با واکنش ذخیره‌ی چربی می‌خواهد با زمانی که غذای کمتری به او می‌رسد مبارزه کند.


 

کنترل اندازه‌ی وعده‌ها

برای اطمینان از دریافت مقدار کالری معین برای وعده‌هایی غذایی خود برنامه‌ریزی داشته باشید. در شروع از پیمانه‌های اندازه‌گیری و وسایل وزن کردن روی ترازو استفاده کنید. در نهایت خودتان متوجه می‌شوید دیگر با یک تکه سالمون 85 گرمی سیر می‌شوید. برای اینکه با گرفتن تصمیم‌های ناگهانی در وعده‌های خود تقلب نکنید از قبل برای هر وعده برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040