۲۵ تير ۱۳۹۷

علائم هشداردهنده کاهش وزن سریع

۲۵ تير ۱۳۹۷ 919 بازدیدکننده 0 نظر
علائم هشداردهنده کاهش وزن سریع در این مقاله می خوانید

کاهش وزن سریع انقدرها خوب و خوشحال‌کننده نیست. این سرعت زیاد در نهایت می‌تواند نتایج بدی برای شما داشته باشد.   ...

علائم هشداردهنده کاهش وزن سریع

حس می‌کنید نمی‌توانید زمان زیادی ادامه دهید

اگر روزانه با دقت کالری‌ها را می‌شمارید تا مطمئن شوید بیشتر از حد مجاز نخورده‌اید یا ورزش زیاد در باشگاه شما را از فعالیت‌های دیگر و دیدار عزیزان بازداشته است باید به خودتان کمی استراحت بدهید. اگر حس می‌کنید ادامه‌ی این روال برای باقی عمر غیرممکن خواهد بود باید بدانید کمی خسته و بی‌حوصله شده و زیاده‌روی کرده‌اید.

 

 

احساس گرسنگی، سرگیجه یا خستگی در طول روز

راهنمای کلی این است که زنان نباید روزانه کمتر از 1200 کالری دریافت کنند و مردان کمتر از 1500. مطمئن شوید این کالری را با تغذیه‌ی خود دریافت می‌کنید تا بدن بتواند نیازهای خود را برآورده سازد. کاهش وزن باید حفظ کردنی باشد. بنابراین اگر خسته‌اید یا نمی‌توانید کارهای عادی روزانه را انجام دهید یا به بیشتر از هشت تا نه ساعت خواب نیاز دارید بدن شما دچار سوءتغذیه شده است.

 

 

ریزش مو یا نازک شدن تارهای مو

موهای شما برای سالم، قوی و درخشان ماندن به ویتامین و پروتئین نیاز دارند. اگر متوجه افزایش ریزش موی خود در حمام یا در برستان شده‌اید یا موهایتان نازک شده یا شکل آن‌ها تغییر کرده است کاهش وزن سریع می‌تواند مقصر باشد. اگر پروتئین یا مواد مغذی لازم را دریافت نکنید ریزش مو و تغییرات آن جدی خواهند شد.

 

 

زیاد به غذا فکر می‌کنید

با وجود اینکه سخت خوردن فیزیکی خود را کنترل می‌کنید اما ذهن شما همیشه به غذا  فکر می‌کند. کسانی که خیلی سریع وزن کم می‌کنند متوجه می‌شوند زیاد به غذا فکر کرده و حتی خواب آن را می‌بینند. علت این است که از نقطه‌ی شروع ذهن شما مرتباً در تلاش است یادآوری کند که بدن گرسنه می‌باشد، حتی اگر از نظر فیزیکی واقعاً گرسنه نباشید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040