۴ تير ۱۳۹۷

رژیم سوپ کلم برای کاهش وزن

۴ تير ۱۳۹۷ 1012 بازدیدکننده 0 نظر
رژیم سوپ کلم برای کاهش وزن در این مقاله می خوانید

شاید رژیم غذایی سوپ کلم را نشنیده باشید. این رژیم توسط بسیاری از متخصصان سلامت تأیید شده است.   ...

رژیم سوپ کلم برای کاهش وزن

رژیم سوپ کلم چیست؟

رژیم سوپ کلم یک برنامه‌ی غذایی است که در آن سوپ کلم وعده‌ی غذایی مهمی بوده و یک تا سه بار در روز تکرار می‌شود. بعلاوه این رژیم حاوی مواد مغذی دیگری مانند لبنیات، گوشت، میوه، سبزی‌ها و نشاسته‌هاست. رژیم سوپ کلم رژیمی کوتاه‌مدت است که نتایجی سریع همراه دارد. در این برنامه‌ی غذایی به شما این امکان داده می‌شود تا در صورت رعایت کردن درست رژیم حداقل کالری دریافتی کلی خود را نصف کنید.

 

 

برنامه‌ی غذایی رژیم سوپ کلم چیست؟

ساختار اصلی رژیم سوپ کلم یک برنامه‌ی آسان است اما کمی محدود می‌باشد. شما هیچ محدودتی در نوع غذایی که می‌خورید ندارید اما اینکه در هرروز رنج خاصی از غذاها را دریافت کنید اهمیت دارد. با این کار مطمئن می‌شوید در طول هفته مواد غذایی لازم را دریافت کرده‌اید و همچنین سوخت‌وساز بدن و اشتهای خود را کنترل می‌کنید. این‌ها کمک می‌کنند با عادات سالم به سمت جلو حرکت کنید. اغلب افراد ترجیح می‌دهند در طول روز 4 تا 5 وعده داشته باشند تا کالری دریافتی متعادلی داشته و سطح انرژی آن‌ها ثابت بماند.

 

 

رژیم غذایی

روز اول: سوپ کلم با میوه‌ها به جز موز

روز دوم: سوپ کلم با سبزی‌هایی مانند هویج، پیازها، کرفس و مارچوبه. ذرت و لوبیاها را نخورید. سبزی‌های نشاسته دار تنها برای شام مجازند.

روز سوم: سوپ کلم، میوه و سبزیجات سبزرنگ. سبزیجات نشاسته دار نخورید

روز چهارم: سوپ کلم، شیر کم‌چرب و موز

روز پنجم: سوپ کلم، گوشت، گوجه‌فرنگی و مقدار زیاد آب

روز ششم: سوپ کلم، با گوشت و سبزیجات

روز هفتم: سوپ کلم با برنج قهوه‌ای و سبزیجات

 

 

چگونه این رژیم اثر می‌کند؟

سوپ کلم بر پایه‌ی محدود کردن کالری است. می‌دانید کلم بدون کالری بوده و  برای سوختن در دستگاه گوارشی به کالری بیشتری از غذاهای عادی نیاز دارد. با تهیه‌ی این سوپ به عنوان بخش اصلی رژیم، شما به سوخت‌وساز بدن سرعت داده و کالری دریافتی را محدود خواهید کرد، بدون اینکه مواد مغذی اصلی را حذف کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

    شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

    کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


    نام :
    ایمیل:
    متن مورد نظر:

    عضویت در خبرنامه wiki5040