۱۳ خرداد ۱۳۹۷

فواید و عوارض رژیم غذایی جنگجو

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ 1388 بازدیدکننده 0 نظر
فواید و عوارض رژیم غذایی جنگجو در این مقاله می خوانید

رژیم غذایی جنگجو راهی سریع برای کاهش وزن در زمانی کوتاه است، البته اگر می‌خواهید با راهی سالم وزن کم کنید.   ...

فواید و عوارض رژیم غذایی جنگجو

فواید رژیم غذایی جنگجو

فواید رژیم جنگجو عبارت‌اند از کنترل گرسنگی، از دست دادن وزن، بهبود سوخت‌وساز و دیگر فواید.

 

 

کنترل گرسنگی

ازآنجایی‌که پروتئین کمی در این رژیم غذایی وجود دارد باید بتوانید تا حدی گرسنگی شما را کنترل کند. این حملات گرسنگی می‌توانند در طول روزهای محدودیت کالری مشکل‌ساز باشند.

 

 

کاهش وزن

کاهش وزن

دلیل اینکه اغلب افراد برای کاهش وزن سریع این رژیم را انتخاب می‌کنند این است که شما را با محدودیت کالری شدید مواجه نخواهد ساخت. شما شاید در یک هفته یک تا سه کیلوگرم وزن کم کنید اما باید بدانید کاهش وزن سریع‌تر می‌تواند عوارض جانبی مخربی همراه داشته باشد.

 

 

کاهش وزن

سوخت‌وساز

زمانی که بدن را از دریافت کالری محدود می‌سازید بدن یاد می‌گیرد آن را بهتر ذخیره کرده و از انرژی بهینه‌تر استفاده نماید. اما این یک رژیم کوتاه‌مدت است و برخی از این اثرات سوخت‌وساز با پایان رژیم ادامه نخواهند داشت.

 

 

عوارض جانبی

مشکلات کلیدی در این رژیم وجود دارد، از جمله مقدار زیاد غذاهای فراوری‌شده و خطر کمبود مواد  غذایی.غذاهای فراوری‌شده: با وجودی که بدن را از دریافت کالری محدود می‌سازید اما مقداری غذای فراوری‌شده می‌خورید و این‌ها سرشار از سدیم و مواد قندی هستند و این شامل یک رژیم غذایی سالم نیست.

 

 

کاهش وزن

حالت قحطی

زمانی که بدن از کالری لازم برای عملکرد صحیح محدود شود به حالت قحطی خواهد رفت.. در این حالت بدن کالری‌هایی که می‌سوزاند را کم کرده و این یعنی کاهش وزن آهسته‌تر می‌شود.

 

 

فواید طولانی‌مدت

این رژیم پایدار نخواهد بود یعنی انجام دادن آن برای بیش از یک ماه خطرناک و بی‌اثر است. یک رژیم غذایی خوب باید چیزی باشد که شما بتوانید به روشی سالم آن را در آینده ادامه دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040