۵ خرداد ۱۳۹۷

ست کردن رنگ ها در لباس

۵ خرداد ۱۳۹۷ 1551 بازدیدکننده 0 نظر
ست کردن رنگ ها در لباس در این مقاله می خوانید

اگر شما هم هر روز با دغدغه ی ست کردن رنگ ها در لباس مواجه اید باید از اصول زیر کمک بگیزید. ...

ست کردن رنگ ها در لباس

رنگ‌های اولیه 

زرد، قرمز و آبی 

 

رنگ‌های ثانویه یا تركیبی

 قرمز + آبی = بنفش

قرمز + زرد = نارنج

زرد + آبی = سبز

 

 

در چرخه‌ی رنگ، رنگ‌های اولیه و ثانویه در کنار یکدیگر هستند. ترکیب این رنگ‌ها با یکدیگر همخوانی دارد، برای مثال بنفش و سبز با آبی هماهنگ هستند. همچنین زرد با قرمز و نارنجی. این رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب خواهند شد اما نور را به شدت کاهش می‌دهند. ست کردن این‌گونه رنگ‌ها با هم  زیاد جالب نیست.

 


رنگ‌های اولیه و ثانویه‌ای که در کنار یکدیگر در چرخه‌ی رنگ جای می‌گیرند را رنگ مکمل می‌نامند. برای مثال بنفش از ترکیب قرمز و آبی ساخته شده و با زرد در تضاد است. سبز را زرد و آبی تشکیل می‌دهند و تضاد آن با قرمز می‌باشد. این رنگ‌ها یکدیگر را کامل می‌کنند و به هم جلوه می‌بخشند.


 

اگر لباس شما از چند رنگ و طرح ساخته شده است با یکی از رنگ‌ها هماهنگ کنید. این رنگ باید همان رنگی باشد که بیشتر در لباس به کار رفته است.
 

 

پارچه‌هایی که طرح‌های مختلف دارند را نباید در یک لباس با هم ست  کرد. مثلاً ترکیب بلوز خال‌خالی با دامنی راه‌راه اصلاً زیبا نخواهد شد. شاید طراحان این ترکیب را به کار بگیرند اما آن‌ها اصولی می‌شناسند که شما با آن آشنایی ندارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040