۱ خرداد ۱۳۹۷

فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن 2

۱ خرداد ۱۳۹۷ 820 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن 2 در این مقاله می خوانید

شاید پیاده‌روی بهترین راه برای تناسب‌اندام نباشد. پیاده‌روی شروعی ایده آل برای سلامت بهتر و کاهش وزن است. ...

فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن 2

کنترل دیابت

کسانی که به طور منظم راه می‌روند کمتر در خطر ابتلا یا پیشرفت دیابت هستند، زیرا از زندگی نشسته دور مانده، ضربان قلب خود را بهبود بخشیده و اغلب ورزش را با یک رژیم غذایی بهتر همراه می‌کنند. همه‌ی این‌ها می‌تواند از بسیاری از فاکتورهای اولیه‌ی دیابت پیشگیری کند.

 

 

سلامت قلب

بهبود سوخت‌وساز و عملکرد منظم ضربان قلب با ورزش و فعالیت فیزیکی می‌تواند خطر کلسترول بالا، سکته مغزی و حملات قلبی را کاهش دهد. با تمرینات قلبی عروقی اغلب افراد دچار افزایش وزن می‌شوند زیرا فعالیت فیزیکی آن‌ها کاهش می‌یابد. اما پیاده‌روی منظم می‌تواند از فاکتورهای پیشگیری‌کننده برای این مشکلات بوده و راهی برای برگشت به اندامی است که قبل داشتید.

 

 

پیشگیری از آرتروز

افزایش جریان خون به رباط‌ها و مفاصل، که در تمریناتی ایجاد می‌شوند که تمام بدن شرکت دارند مانند پیاده‌روی، می‌تواند به حفاظت از سلامت و کامل بودن آن نقاط از بدن کمک کند، چیزی که اغلب با عنوان آرتروز شناخته می‌شود. زمانی که علائم آرتروز آشکار شدند پیاده‌روی و ورزش می‌تواند دردناک باشد و منجر به یک زندگی نشسته و افزایش وزن شود. پیشگیری از آرتروز با فعالیت فیزیکی منظم راهی عالی برای کنترل آن در همین سن است.

 

 

کاهش خطر جراحات

زمانی که فعالیت فیزیکی منظمی نداشته باشید بدن شما بیشتر مستعد آسیب دیدن خواهد بود. پیاده‌روی می‌تواند کمک کند ماهیچه‌های شما توانایی خم شدن و کشیده شدن بیشتری داشته باشند، انعطاف‌پذیری بدن بهبود یابد و حتی سیستم ایمنی بدن شما قوی‌تر شود. افزایش گردش خون به فرایند ترمیم ناشی از جراحات و بیماری‌ها سرعت خواهد داد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040