۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن

۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1142 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن در این مقاله می خوانید

شاید پیاده‌روی بهترین راه برای تناسب‌اندام نباشد. پیاده‌روی شروعی ایده آل برای سلامت بهتر و کاهش وزن است. ...

فواید عالی پیاده روی برای کاهش وزن

سوختن کالری

شاید پیاده‌روی سریع‌ترین راه برای سوزاندن کالری نباشد اما زمان بیشتر حرکت و کارکرد ماهیچه‌ها باعث سوختن مقدار قابل‌توجهی کالری در طولانی‌مدت می‌شود. برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند پیاده‌روی راهی کند اما ثابت برای کم کردن وزن اضافی است که با خوردن کالری‌های بیشتر ایجاد می‌شود.

 

 

بهبود وضعیت روحی

تحقیقات نشان داده‌اند پیاده‌روی منظم سطح استرس را کم کرده و هورمون‌های استرس مانند کورتیزول در بدن را کاهش می‌دهد. یکی از بدترین موارد در مورد استرس شدید این است که می‌تواند روی غده‌ی تیروئید و تولید هورمون اثر گذاشته و اغلب باعث جمع شدن چربی در بدن می‌شود، برخلاف چیزی که شما زمان کاهش وزن می‌خواهید. بعلاوه هوای تازه و فعالیت فیزیکی می‌تواند روی بهبود وضعیت روحی، کاهش خوردن ناشی از استرس و دیگر عادات منفی زندگی اثر بگذارید.

 

 

بهبود سوخت‌وساز

با افزایش منظم ضربان قلب و شرکت در ورزش منظم بدن شما شروع به یادگیری راه‌های جدید و  افزایش سرعت سوخت‌وساز خود می‌کند و این باعث می‌شود بدن بتواند فعالیت‌های مشابه را برای زمان بیشتر و با انرژی کمتر انجام دهد. افزایش سوخت‌وساز می‌تواند باعث افزایش چربی سوزی و سوخت کالری شود، حتی اگر دیگر ورزش یا پیاده‌روی نکنید.

 

 

پیشگیری از پوکی استخوان

تحقیقات نشان داده‌اند پیاده‌روی منظم می‌تواند به قوی کردن مفاصل و رباط‌ها کمک کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از استخوان‌ها حمایت کرده و خطر پوکی استخوان زودرس را کاهش می‌دهد. استخوان‌های ضعیف اغلب فاکتوری پیشگیری‌کننده از ورزش زیاد و کاهش وزن است اما پیاده‌روی ورزشی است که سلامت استخوان را بهبود می‌بخشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040