۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

باورهایی در مورد رنگ مو که باید کنار بگذارید

۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1251 بازدیدکننده 0 نظر
باورهایی در مورد رنگ مو که باید کنار بگذارید در این مقاله می خوانید

حتماً شما هم چیزهای زیادی در مورد رنگ کردن موها شنیده‌اید. اما باید بدانید بسیاری از آن‌ها تنها باورهایی نادرست هستند. ...

باورهایی در مورد رنگ مو که باید کنار بگذارید

غلط: رنگ کردن حجم مو را از بین می‌برد

درست: مواد استفاده شده در رنگ باعث التهاب کوتیکول یا پوشش مو می‌شوند. در نتیجه تارهای مو پرتر و ضخیم‌تر دیده خواهند شد. زمان رنگ کردن مو نیز این التهاب خوب است. هرچه مو ملتهب‌تر باشد رنگ راحت‌تر به آن می‌چسبد.

 

 

غلط: رنگ کردن می‌تواند آسیب‌رسان باشد

درست: زمانی که مو را رنگ می‌کنید پوشش آن باز شده و رنگ در مو نفوذ می‌کند و این باعث آسیب  خواهد شد. اما استفاده از مواد درست می‌تواند به جلوگیری از بروز مشکل کمک کند. مثلاً در برخی رنگ‌ها نرم‌کننده‌هایی هستند که رطوبت تارهای مو را حفظ کرده و به پیشگیری از آسیب کمک می‌کنند.

 

 

غلط: شستن مو درست بعد از رنگ زدن

درست: شما باید حداقل 72 ساعت صبر کنید و بعد موهایتان را شامپو بزنید. تا این مدت کوتیکول مو کاملاً بسته‌شده و رنگ در آن ثبات می‌یابد. زمانی که می‌خواهید موهایتان را بشویید از آب ولرم یا سرد استفاده کنید تا مانع از خشک شدن تارهای مو شوید. حداقل تا دو هفته بعد نیز نباید از استخر استفاده کنید.

 

 

غلط: هر زمان می‌توان رنگ مو زد

درست: برای استفاده‌ی مؤثر از رنگ مو تارهای موی شما باشد تمیز باشند. چرا؟ زیرا رنگ باید بتواند داخل پوشش مو نفوذ کند . موهای شما باید عاری از هرگونه محصولات آرایشی باشند. این مواد مانع از وارد شدن رنگ به طور مساوی خواهند شد. بهتر است 24 تا 48 ساعت قبل از رنگ زدن موهایتان را شسته باشید زیرا چربی طبیعی مو از پوست سر شما مقابل بروز حساسیت محافظت خواهد کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040