۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

رنگ کردن موهای آسیب دیده

۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1089 بازدیدکننده 0 نظر
رنگ کردن موهای آسیب دیده در این مقاله می خوانید

مواد شیمیایی رنگ موها آسیب‌زننده هستند. اگر موهایتان آسیب‌دیده باشد آسیب وارده به آن جدی‌تر خواهد شد. ...

رنگ کردن موهای آسیب دیده

کوتاه کردن مو

بعد از رنگ کردن موهای خود انتهای آن‌که دوشاخه و خشک شده است را اصلاح کنید. با این کار علاوه بر حفظ سلامت و زیبایی موهای خود از آسیب‌های جدی و ریزش مو خودداری کنید.

 

 

هیدراته کردن مو

اگر قصد دارید از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید موهای آسیب دیده‌ی شما خرد شده و خواهند شکست. آب‌رسانی به موها و نرم کردن آن‌ها قبل از رنگ زدن آن بسیار ضروری است. نرم کردن مو و استفاده از ماسک‌های مغذی می‌تواند مانع از آسیب‌های بعدی به مو شود.

 

 

رنگ موهای مناسب

اغلب رنگ‌های مو دارای پراکسید هستند که باعث آسیب بیشتر به موها خواهد شد. آمونیاک موجود در رنگ نیز پروتئین مو را از بین خواهد برد و باعث شکست آن‌ها می‌شود. برای اینکه مانع آسیب به موهای خود شوید بهتر است از رنگ موهای موقت استفاده کنید. بعدازاینکه موهای شما دوباره سالم شدند از رنگ‌های دائمی استفاده کنید. رنگ‌های ترمیم‌کننده  نیز برای این کار مناسب‌اند.

 

 

تست رنگ مو

اغلب رنگ موهای موقت مواد حساسیت‌زا دارند. بیست‌وچهار ساعت قبل از رنگ کردن کامل مو رنگ را روی بخش کوچکی از تار موی خود تست کنید. همچنین تست کردن رنگ روی آرنج یا پشت گوش نیز می‌تواند در مورد اطمینان از عدم حساسیت به شما کمک کند. بهتر است از تغییرات زیاد رنگ مو خودداری کرده و  تنها چند درجه رنگ مو را تغییر دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040