۲۰ اسفند ۱۳۹۶

زمان شستن موها این عادات را کنار بگذارید

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ 1228 بازدیدکننده 0 نظر
زمان شستن موها این عادات را کنار بگذارید در این مقاله می خوانید

شستن موها کاری است که اغلب چند بار در هفته تکرار می‌کنیم و شاید زیاد به آن اهمیت نمی‌دهیم. اما ممکن است روش کار ما کاملاً اشتباه باشد. ...

زمان شستن موها این عادات را کنار بگذارید

شانه زدن موها قبل از  شستن

شستن موهای گره خورده شاید زیاد ساده نباشد بنابراین اغلب ما قبل از شستن آن‌ها را شانه می‌کنیم. شانه زدن نادرست مو می‌تواند واقعاً به رشته‌های آن آسیب برساند. اغلب ما از بالا به پایین شانه می‌زنیم اما این روش صحیح نیست. باید روش پایین به بالا را جایگزین نمایید. در این حالت موها به دسته‌های  کوچک‌تری تقسیم می‌شوند و شما از پایین به سمت پوست سر می‌روید.

 

 

آب از کجا می‌آید؟

اغلب ما از آب دوش استفاده می‌کنیم بدون اینکه فکر کنیم منبع این آب می‌تواند روی موهای ما اثرگذار باشد. برخی آب‌ها، خصوصاً آب‌های سخت، می‌توانند روی ظاهر موها اثر بگذارند. در همه‌ی نقاط لازم نیست از فیلتر آب استفاده شود اما اگر جایی هستید که می‌دانید آب سخت داشته و املاح زیادی دارد گذاشتن فیلتر به موهای شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

 

استفاده از آب داغ

زنان باید از آب گرم برای شستن موهای خود اجتناب کنند زیرا این کار باعث می‌شود رشته‌های مو چربی طبیعی خود را ازدست‌داده و رنگ آن از بین برود. هرچه آب گرم‌تر باشد مواد غذایی و رنگ آن بیشتر آسیب خواهد دید. کوتیکول محافظ موهای شما است و بنابراین شما نیز باید از آن حفاظت کنید.

 

 

استفاده از مواد شیمیایی خاص

مواد داخل شوینده‌ها تنها روی موهای شما اثر نمی‌گذارند بلکه می‌توانند برای کسانی که پوست حساسی دارند نیز مضر باشند. از محصولات دارای سولفات لوریل سدیم مصرف نکنید زیرا سولفات می‌تواند پوست و موی شما را اذیت کرده و شما را مستعد اگزما، آلرژی یا دیگر مشکلات کند. هرکسی که پوست  حساسی دارد باید از شامپوهای ملایم‌تر و بدون سولفات استفاده نماید.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040