۱۸ دي ۱۳۹۶

اشتباهاتی که ناخن شما را خراب می کند

۱۸ دي ۱۳۹۶ 1660 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی که ناخن شما را خراب می کند در این مقاله می خوانید

این‌ها نکاتی هستند که نه‌تنها باعث زشت دیده شدن ناخن شما می‌شوند بلکه سلامت آن‌ها را نیز لطمه خواهند زد. ...

اشتباهاتی که ناخن شما را خراب می کند

جویدن ناخن‌ها

اگر فکر می‌کنید بدترین چیز در مورد جویدن ناخن‌ها ریشه‌های کوچک است اشتباه می‌کنید. این عادت باعث ارتقا انتقال باکتری از ناخن‌ها به دهان شده و می‌تواند شما را بسیار بیمار کند. حتی ممکن است برآمدگی‌های کوچک باعث باز شدن منافذ پوست شده و منجر به عفونت‌های زیادی شود.

 

 

پاک کردن لاک با ناخن

پاک کردن لاک‌ها با ناخن باعث آسیب زیادی به ناخن‌های شما خواهد شد. شما نه‌تنها لاک ناخن خود را خراب خواهید کرد بلکه به لایه‌ی بالایی ناخن خود نیز آسیب می‌رسانید. همیشه از لاک پاک‌کن برای تمیز کردن لاک‌های خود کمک بگیرید.

 

 

کندن گوشه‌های ناخن

هیچ‌کس دوست ندارد این رشته‌های اطراف ناخن زیبایی مانیکورش را خراب کند. اما راه‌حل کندن آن‌ها نیست. می‌توانید برای این کار از روغن‌های مخصوص استفاده کنید. این روغن‌ها گوشه‌های ناخن را نرم کرده و در کنار ظاهری زیبا به شاخه‌های اطراف ناخن انعطاف می‌دهد تا بتوانید آن‌ها را راحت جدا کنید.

 

 

نخوردن غذاهای سالم

ناخن‌های شما از طریق جریان خون تغذیه می‌شوند بنابراین هر چیزی که درون بدن شما باشد در ظاهر آن نیز نشان داده خواهد شد. هر چیزی که شما وارد بدن خود کنید روی ناخن‌ها، مو و پوست منعکس می‌شوند. نوشیدن زیاد نوشابه می‌تواند زیبایی ناخن‌های شما را خراب کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040