۴ دي ۱۳۹۶

چیزهای عجیبی که باعث جوش می شوند

۴ دي ۱۳۹۶ 1417 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهای عجیبی که باعث جوش می شوند در این مقاله می خوانید

باورهای زیادی پیرامون علت بروز جوش‌های پوستی وجود دارد. اما متخصصین چه می‌گویند؟ ...

چیزهای عجیبی که باعث جوش می شوند

کنار گذاشتن باورهای نادرست

چهار دلیل اصلی برای جوش‌های پوستی وجود دارد – منافذ پوستی بسته، هورمون‌ها، تولید چربی و  باکتری‌ها. استروئیدها و رژیم غذایی سرشار از پاستا، چیپس، لبنیات و تنقلات می‌تواند جوش‌ها را بدتر کند اما این چهار مورد گفته‌شده دلایل اصلی جوش‌ها هستند. هیچ دلیل علمی وجود ندارد که نشان دهد آرایش یا غذاهای چرب باعث جوش‌ها شوند.

 

 

مشکلات روده

تریلیون باکتری در روده وجود دارد که میکروبیوم نام دارند. اگر این باکتری‌ها نامتعادل شوند باعث ضعیف شدن پوشش روده خواهند شد.این لایه‌ی ضعیف شده سندروم روده‌ی چکه کن شناخته می‌شود. این سندروم مربوط به هرگونه مشکل التهابی از جمله جوش‌ها می‌باشد.

 

 

مقاومت غذایی

بدن شما تحت تأثیر چیزی است که می‌خورید و اگر چیزی می‌خورید که بدن آن را پس بزند در پوست شما دیده خواهد شد. بدن هر فرد متفاوت است و باید بدانید دقیقاً چه چیزی دستگاه گوارشی شما را ناراحت می‌کند و کدام خوراکی‌ها به بدن شما کمک می‌کنند. یک رژیم غذایی حذفی راهی ساده است تا بدانید کدام خوراکی‌ها باعث واکنش منفی خواهند شد.

 

 

سم‌زدایی بدن

زیست‌شیمی بدن کمک می‌کند تمام مواد سمی که به سلامت شما آسیب می‌زند را بیرون کنید. زمانی که این راه در بدن مسدود شود بدن شما مواد سمی را در خود نگه‌داشته و می‌تواند روی پوست خود را نشان دهد. غذاهایی که غنی از فولات و ویتامین‌های B هستند، مانند قارچ و سبزیجات سبز برگ، سم‌زدایی قوی می‌باشند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040