۲۳ آذر ۱۳۹۶

راه های سالم برای کاهش وزن بدون رژیم

۲۳ آذر ۱۳۹۶ 1116 بازدیدکننده 0 نظر
راه های سالم برای کاهش وزن بدون رژیم در این مقاله می خوانید

اگر رژیم غذایی شما برای کاهش وزن کافی نبوده است چه چیزی می‌تواند به شما کمک کند بدون رژیم وزن کم کنید؟ ...

راه های سالم برای کاهش وزن بدون رژیم

دشمن اول: استرس

تعداد زیادی از بیماران دچار افزایش وزن کسانی هستند که استرس دارند. استرس باعث می‌شود بدن مقدار بیشتری هورمون کورتیزول آزاد سازد. کورتیزول باعث بالا رفتن انسولین می‌شود که منجر به کاهش قند خون و تمایل به خوردن غذاهای قندی یا نمکی خواهد شد. نتیجه می‌تواند خوردن بر اثر وضعیت روحی یا پرخوری باشد.

 

 

کاهش استرس

ازآنجایی‌که استرس باعث زیاد شدن وزن می‌شود یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامت و کاهش وزن خود انجام دهید رفع استرس است. یاد بگیرید با روش‌های سالم مانند ورزش یا مدیتیشن با استرس مبارزه کنید. در نتیجه شاهد کاهش وزن خود خواهید بود. بدن‌های آرام‌تر اغلب کمتر میل به غذا پیدا می‌کنند و غذا را به طرز متفاوتی در خود ذخیره می‌کنند.

 

 

زیاد آب بنوشید

بیشتر آب بخورید. بدن زمانی که تشنه هستید اشتباهاً سیگنال گرسنگی می‌فرستد در ،صورتی که واقعاً نیازی به غذا ندارید و کمی آب می‌خواهید. همچنین آب‌رسانی کافی به بدن می‌تواند به هضم غذا کمک  کند. بنابراین شما با نوشیدن آب به چندین هدف خود خواهید رسید.

 

 

بیشتر پروتئین بخورید

خوردن پروتئین بیشتر می‌تواند مقدار زیادی به کاهش وزن شما کمک کند. در هر وعده 20 تا 30 گرم پروتئین مصرف کنید که می‌تواند به تثبیت قند خون کمک کند. خوردن پروتئین زیاد در صبحانه اهمیت بالایی دارد.بیشتر افراد صبحانه پروتئین کافی نمی‌خورند. دقت داشته باشید پروتئین دریافتی خود را در طول روز تقسیم کنید تا رشد ماهیچه‌ها و بازسازی آن‌ها را به حداکثر رسانده و مانع از دست دادن  ماهیچه با افزایش سن شوید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040