۲۲ آذر ۱۳۹۶

برای پوستی بهتر این عادات را کنار بگذارید 2

۲۲ آذر ۱۳۹۶ 893 بازدیدکننده 0 نظر
برای پوستی بهتر این عادات را کنار بگذارید 2 در این مقاله می خوانید

برای اینکه بدانید چگونه از  پوست خود به بهترین شکل مراقبت نمایید نکات زیر به شما کمک زیادی خواهند کرد. ...

برای پوستی بهتر این عادات را کنار بگذارید 2

پاک‌کننده‌های خشن برای صورت

لایه‌برداری پوست می‌تواند بسیار سخت بوده و به سطح پوست آسیب رساند که می‌تواند محرکی برای التهاب و مشکلات پوستی باشد. دو یا سه بار در هفته به‌آرامی پوست را لایه‌برداری کنید تا سلول‌های پوستی مرده را از بین برده و آلودگی‌های پوست را از بین ببرید.

 

 

خوابیدن با آرایش

این کار اجازه می‌دهد رادیکال‌های آزاد در طول روز به آرایش و پوست شما چسبیده و باعث پیری پوست خواهد شد. قبل از رفتن به رختخواب با آرایش صورت خود را شسته و آلودگی‌های جمع شده روی پوست را تمیز کنید تا پوست بتواند خود را بازسازی و درمان کند.

 

 

خوابیدن به یک سمت

روش خوابیدن شما روی چین‌وچروک‌های پوستی  اثر می‌گذارد و به همین علت برخی خطوط را خطوط خواب می‌نامند. اگر صورت خود را روی بالشت می‌کشید این خطوط ممکن است ایجاد شوند. بهترین راه این است که به پشت بخوابید اما اگر عادت دارید به پهلو بخوابید و این کار برای شما سخت است راه‌حلی دارید. خوشبختانه بالشت‌هایی هستند که سر شما را بالا نگه داشته و از گردنتان حمایت می‌کنند و این‌ها مانع بروز خطوط خواب خواهند شد.

 

 

فراموش کردن زیر چانه

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در مراقبت از پوست درمان پوست صورت و نداشتن توجه کافی به گردن و قفسه‌ی سینه است. مطمئن باشید شوینده‌ها، محافظت‌کننده‌ها مقابل نور خورشید، رطوبت رسان‌ها و فراورده‌های ضدپیری را در تمام  نقاط صورت و گردن استفاده کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040