۲۷ مهر ۱۳۹۶

جلوگیری از افزایش وزن در تعطیلات

۲۷ مهر ۱۳۹۶ 903 بازدیدکننده 0 نظر
جلوگیری از افزایش وزن در تعطیلات در این مقاله می خوانید

در طول تعطیلات باید بیشتر مراقب افزایش وزن خود باشید. سعی کنید حداقل وزن کنونی خود را حفظ کنید. ...

جلوگیری از افزایش وزن در تعطیلات

تمرکز روی انتخاب‌های فصلی

غذاهای زیادی در تعطیلات در دسترس شما هستند که در دیگر فصول نخواهند بود و شما واقعاً از آن‌ها لذت می‌برید. خودتان را از غذاهایی که دوست دارید محدود نکنید. به‌جای آن از این مواد خوراکی خورده و غذاهای دیگر را از بشقابتان حذف کنید.

 

 

با تمرکز ذهنی بخورید

خوردن با توجه یعنی به گرسنگی و سیر شدن خود دقت داشته باشید تا در خوردن زیاده‌روی نکنید. این کار یک مهارت مهم است زیرا اجازه می‌دهد به سیگنال‌های بدن خود گوش دهید. خوردن با تمرکز حواس یعنی زمانی که احساس گرسنگی کردید خورده و وقتی بدنتان گفت سیر است دست از خوردن بکشید نه اینکه بگذارید زیاده‌روی کنید.

 

 

گذاشتن محرک‌ها بیرون از خانه

اگر در خانه‌ی شما مهمانی بوده است خوراکی‌ها شاید برای مدتی در خانه‌ی شما مانده و شما را به سمت خود بکشانند. آن‌ها را از جلوی چشمان خود دور نگه دارید. دیدن خوراکی می‌تواند محرکی برای خوردن  آن شده و شما را از هدفتان دور کند.

 

 

پر کردن سبزیجات در نیمی از بشقاب

ساده‌ترین راه برای کم کردن کالری خوردن میوه و سبزیجات بیشتر است. این قانون تنها برای تعطیلات نیست بلکه برای تمام سال است. میوه و سبزیجات آب و فیبر زیادی داشته که هردو کالری ندارند. حالا می‌توانید بدون افزودن کالری غذای بیشتری بخورید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040