۲۳ شهريور ۱۳۹۶

چیزهایی که درباره جوش ها نمی دانید2

۲۳ شهريور ۱۳۹۶ 1468 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که درباره جوش ها نمی دانید2 در این مقاله می خوانید

برای درمان جوش های پوستی باید در ابتدا اطلاعات درستی از جوش ها و نحوه درمان آن ها داشته باشید. ...

چیزهایی که درباره جوش ها نمی دانید2

بین تغذیه و جوش‌ها ارتباطی وجود دارد

درمان جوش

تحقیقات زیادی نشان داده‌اند بین جوش‌ها و چیزی که می‌خورید ارتباط وجود دارد. برای مثال شکلات و لبنیات می‌توانند جوش‌ها را افزایش دهند. بنابراین اگر زیاد جوش می‌زنید باید برخی غذاها را از رژیم خود حذف کنید.

 

جوش‌ها می‌توانند موضعی درمان شوند

درمان جوش

محصولات زیادی در داروخانه‌ها هستند که برای درمان جوش‌ها مؤثر خواهند بود.مثلاً بنزوئیل پروکسید باکتری‌هایی که عامل جوش‌ها هستند را کشته و چربی اضافی پوست را از بین می‌برد. سالیسیلیک اسید از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می‌کند و سولفور سلول‌های پوستی مرده که منافذ پوستی را بسته‌اند از بین برده و چربی اضافی پوست را پاک می‌کند.

 

درمان‌ها فرایند پیری را معکوس می‌کنند

درمان جوش

برای از بین بردن جوش‌ها پزشک شما می‌تواند داروهایی را تجویز کند که حتی جوش‌های سرسخت را  نیز از بین ببرد. رتینوئیدهایی که حاوی ویتامین A هستند بازسازی پوست را بهبود بخشیده و تجمع سلول‌های پوستی مرده روی منافذ را کاهش می‌دهند. به خاطر توانایی رتیناA در بازسازی پوست این محصول می‌تواند برای بهبود ساختار پوست استفاده‌شده و خطوط و چین‌وچروک‌های پوستی را از بین برده و لکه‌های قهوه‌ای‌رنگ را محو کند.

 

برخی انواع جوش خوراکی درمان می‌شوند

درمان جوش

برخی آنتی‌بیوتیک‌ها و رتینوئیدها در اولین مرحله در از بین بردن ضایعات پوستی و جوش‌ها به شما کمک خواهند کرد. آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی اغلب برای جوش‌های سرسخت و مشکلات شدید تجویز خواهند شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040