۹ مرداد ۱۳۹۶

آرایش زیاد باعث چه اتفاقی خواهد شد

۹ مرداد ۱۳۹۶ 1121 بازدیدکننده 0 نظر
آرایش زیاد باعث چه اتفاقی خواهد شد در این مقاله می خوانید

خطرات زیادی در مورداستفاده از لوازم‌آرایشی وجود دارد. هرچه بیشتر آرایش کنید نتایج بدتری خواهید داشت. ...

آرایش زیاد باعث چه اتفاقی خواهد شد

بسته شدن منافذ پوستی

ضرر آرایش

لوازم‌آرایشی منافذ پوستی را می‌بندد و تنفس برای پوست سخت‌تر خواهد شد. زمانی که منافذ پوستی بسته شوند دچار حساسیت پوستی و جوش خواهید شد. بسیاری از مواد داخل لوازم‌آرایشی، از مواد طبیعی مانند روغن نارگیل گرفته تا مواد مصنوعی، باعث بسته شدن منافذ خواهد شد. مواد مانده در منافذ پوست به همراه باکتری و آلودگی‌ها باعث پیدایش جوش‌های پوستی و دانه‌های سرسیاه می‌شوند.

 

خطر بیشتر عفونت

ضرر آرایش

صورت شما تنها چیزی نیست که باید تمیز شود. چقدر وسایل آرایشی‌تان تمیز هستند؟ تنها پس از یک‌بار استفاده احتمال رشد باکتری در لوازم‌آرایشی وجود دارد. وسایلی که در نزدیکی چشم‌ها استفاده می‌شوند، مانند ریمل، بیشتر مستعد پرورش باکتری‌های مضر هستند. هرچه لوازم‌آرایشی بیشتر با بدن در تماس باشند، مانند چشم و دهان، بیشتر دچار بیماری خواهید شد. استفاده‌ی بیشتر از لوازم‌آرایشی به معنای احتمال بالاتر عفونت است.

 

بدتر شدن چین‌وچروک‌ها

ضرر آرایش

هرچه بیشتر به پوستتان دست بزنید خطر بروز چین و چروک‌های پوستی بالاتر است. کشیدن و سابیدن پوست اطراف چشم باعث می‌شود پلک شما انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و چروک شود. بنابراین هرچه بیشتر آرایش کنید چشمان شما بیشتر کشیده می‌شوند و چین‌ها بیشتر خواهند شد. پوست این ناحیه نازک‌تر از پوست باقی صورت است و کشیدن آن می‌تواند به کلاژن آسیب‌زده و باعث شکست مویرگ‌ها شود.

 

خطر عوارض جانبی

ضرر آرایش

با توجه به نوع لوازم‌آرایشی مورداستفاده‌ی شما پوستتان هرروز صبح در معرض مواد سمی قرار می‌گیرد. هرچه بیشتر از لوازم‌آرایش استفاده کنید بیشتر سم وارد بدنتان خواهد شد.

 

استفاده‌ی بیشتر از پاک‌کننده‌ی آرایش

ضرر آرایش

زمانی که زیاد آرایش کنید نیاز به ریموور بیشتری برای شستن آن دارید. درعین‌حال این مواد پاک‌کننده باعث ماندن ذرات مضری روی پوست خواهند شد. همه‌ی پاک‌کننده‌های صورت یکسان تهیه نمی‌شوند، بنابراین بهتر است حتماً برچسب روی محصول را قبل از استفاده خوانده و مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن  را چک کنید.

باوجود استفاده‌ی سریع و راحت از این لوازم، بسیاری از پاک‌کننده‌های صورت دارای مواد شوینده‌ی فعالی هستند که روی پوست شما باقی خواهند ماند، مگر اینکه شسته شوند. اگر این مواد روی پوست بمانند آن را در معرض مواد شیمیایی مانند سورفکتانت‌ها و امولسیون قرار خواهند داد. این مواد پوست را خشک کرده و آن را تحریک می‌کنند. برخی از این شوینده‌ها دارای نگه‌دارنده‌هایی مانند فرمالدهیدها و مواد معطر کننده‌ای هستند که می‌توانند باعث بروز آلرژی شوند.

 

اعتمادبه‌نفس کمتر

ضرر آرایش

آرایش می‌تواند باعث شود احساس شادی و زیبایی داشته باشید اما زمانی که شروع به آرایش کنید با بودن آن حس خوبی خواهید داشت و این تبدیل به یک عادت ترسناک برای شما می‌شود. اگر فکر می‌کنید برای اینکه بتوانید با آرامش از خانه خارج شوید باید حتماً آرایش داشته باشید بهتر است در مورد رابطه‌ی خود با  این لوازم تجدیدنظری داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040