۱ مرداد ۱۳۹۶

چرا نباید از کمربندهای لاغری استفاده کنید

۱ مرداد ۱۳۹۶ 1014 بازدیدکننده 0 نظر
چرا نباید از کمربندهای لاغری استفاده کنید در این مقاله می خوانید

پوشیدن کمربندهای لاغری شاید شما را زیبا کند اما خطرات زیادی برای سلامتتان خواهد داشت. به شما می‌گوییم چرا بهتر است این کمربندها را کنار بگذارید. ...

چرا نباید از کمربندهای لاغری استفاده کنید

آسیب به دنده و استخوان‌ها

دوران استفاده از کمربندهای لاغری برای شما دورانی دردناک خواهد بود. جدا از فشاری که روی پوستتان وارد می‌شود کمربندها ممکن است باعث کوفتگی استخوان‌ها شوند و خصوصاً دنده‌ها مستعد آسیب هستند. کوفتگی استخوان دردناک‌تر و طولانی‌تر از کوفتگی و کبودی در هر جای دیگر بدن خواهد بود.

 

مانع رشد می‌شوید

اگر کمتر از 21 سال سن دارید نباید هرگز ازاین‌گونه کمربندها استفاده کنید و یا خود را در خطر آسیب دائمی به رشد بدنتان قرار خواهید داد. اگر استفاده در سنین کم و قبل از رشد کامل استخوان و ماهیچه‌ها ایجاد شود خطرات جبران‌ناپذیری برای فرد در پی خواهد داشت. اگر هنوز بدن و استخوان‌های شما در حال رشد هستند کمربندهای لاغری می‌توانند باعث آسیب همیشگی به ساختار بدن شما شوند.

 

مشکل برای دستگاه گوارشی

با استفاده از کمربندهای لاغری اعضای بالایی به سمت بالا می‌روند و اعضای پایین به سمت پایین می‌آیند. این کار می‌تواند باعث وارد آمدن فشار روی شکم شود و منجر به بروز یبوست می‌شود.

این فشار روی اعضای داخلی به این معناست که بدن برخی غذاها را کمتر می‌تواند تحمل کند، ازجمله غذاهای گازدار و چرب. همچنین شاید مقدار عادی غذا برای شما زیاد باشد. همه‌ی این‌ها احتمال ترش کردن معده و بازگشت اسید معده به دیافراگم را زیاد خواهد کرد.

 

مشکلات جدی تنفسی

کمربندهای لاغری فشار زیادی روی ریه‌ها وارد می‌کند که می‌تواند کشنده باشد. پوشیدن این کمربندها برای زمان طولانی نفس کشیدن را برای شما سخت خواهد کرد و نیاز به تنفس عمیق‌تر دارید. نتیجه‌ی آن کمبود اکسیژن و کاهش هوشیاری فرد است. در آخر مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد شد، از جمله کاهش سطح انرژی.

 

ایجاد مشکل برای پاها

کمربندهای لاغری مشکلات بزرگی برای پاها ایجاد خواهند کرد. این کمربندها گردش خون را کاهش داده  و باعث لخته شدن خون، رگ‌های واریسی و تورم در پاها و قوزک پا خواهد شد.

 

هیچ عضوی ایمن نیست

شواهد نشان می‌دهد کمربندهای لاغری تنها به دستگاه گوارشی و ریه‌ها آسیب نمی‌زنند بلکه می‌توانند به کبد، دیافراگم و کلیه‌ها آسیب بزنند. این موضوع در زمان استفاده‌ی زیاد برای شما بروز خواهد کرد.

 

دچار کم آبی می‌شوید

در کنار زیادشدن ادرار این کمربندها باعث تعریق بیشتر خواهند شد، خصوصاً در زمان ورزش. تعریق زیاد می‌تواند باعث بروز کم‌آبی در بدن شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040