۲۰ تير ۱۳۹۶

محصولاتی که برای پوست باید استفاده کنید

۲۰ تير ۱۳۹۶ 1729 بازدیدکننده 0 نظر
محصولاتی که برای پوست باید استفاده کنید در این مقاله می خوانید

پیدا کردن بهترین محصولات برای پوست شما ساده خواهد بود، به شرطی که بدانید چه چیزهایی را باید  استفاده کنید و کدام‌یک را کنار بگذارید. ...

محصولاتی که برای پوست باید استفاده کنید

استفاده از شوینده‌ی صورت ارزان

شوینده‌های گران‌قیمت صورت کار خاصی انجام نمی‌دهند. مواد داخل شوینده‌های صورت که مفید هستند خیلی ساده و ارزان‌قیمت می‌باشند. هزینه‌ی بیشتری که شما می‌دهید برای بسته‌بندی، برند و مواد غیرضروری داخل شوینده است.

 

ضد آفتاب با مواد فعال مناسب

اولین چیزی که در زمان انتخاب ضد آفتاب‌ها باید در نظر داشته باشید SPF است. هیچ ضد آفتابی به شما 100 درصد حفاظت مقابل خورشید را نمی‌دهد. فاکتور حفاظت مقابل خورشید یعنی اینکه چقدر در مقابل اشعه‌ی UVB از پوستتان حفاظت خواهد شد، این همان اشعه‌ای است که باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود. SPF 15 حدود 93 درصد حفاظت دارد وSPF 50  چیزی حدود 98 درصد.

مطمئن شوید ضد آفتاب انتخابی شما ضدآب است. البته هیچ ضد آفتابی کاملاً نمی‌تواند ضدآب باشد و عبارت ضدآب روی بسته‌بندی یعنی اینکه برای یک ساعت شنا یا تعریق زیاد از پوستتان حفاظت خواهد کرد. اگر از ضد آفتاب برای پیشگیری از پیری پوست استفاده می‌کنید بهتر است از نوع دارای آووبنزون تهیه کنید، یک ماده‌ی شیمیایی که داخل پوست نفوذ کرده و به جذب اشعه‌یUVA  کمک می‌کند.

 

محصولات دارای رتینول برای درمان جوش

رتینول یک ماده‌ی جادویی چندکاره است. این ماده کمک می‌کند جوش‌ها درمان شده و برای پیری پوست راه‌حلی مؤثر است. یکی از قوی‌ترین محصولات دارای رتینول، رتین آ می‌باشد. رتین آ با سرعت دادن به بازسازی سلول‌های پوستی عمل می‌کند، این کرم تولید سلول‌های پوستی مرده روی منافذ پوستی را کاهش می‌دهد تا منافذ باز بمانند و از ایجاد جوش‌های پوستی جلوگیری می‌کند. رتین آ می‌تواند برای روشن شدن لکه‌های سیاه ناشی از جای جوش‌ها کمک کند. همچنین با از بین بردن خطوط پوستی و چین‌وچروک‌ها به درمان پیری پوست کمک خواهد کرد.

 

استفاده از پرایمر قبل از آرایش

اگر می‌خواهید آرایش شما به بهترین شکل دیده شود باید با یک پوست خوب کارتان را شروع کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ آرایش و تازه ماندن آن در کل روز استفاده از پرایمر قبل از زدن کرم پودرتان است. پرایمرها پوست را نرم کرده و آن را آماده می‌کنند تا کرم پودرتان روی آن جای گیرد. اگر کرم خود را روی پوست مرطوب یا بدون پرایمر بزنید آرایشتان ماندگاری زیادی نخواهد داشت، خصوصاً در نواحی چرب صورت.

 

محصولات نامناسب برای پوست شما

همیشه دوست دارید محصولاتی که دوستانتان استفاده کرده‌اند و راضی بوده‌اند یا در مورد آن‌ها خوانده‌اید را امتحان کنید. اما باید بدانید چیزی که برای فرد دیگری خوب بوده است لزوماً برای شما هم خوب نیست و شاید نتیجه چیزی نباشد که انتظارش را دارید. پوست‌ها به انواع معمولی، چرب، خشک و حساس تقسیم می‌شوند. محصولات مراقبت پوستی برای نوع پوست خاص طراحی‌شده‌اند.استفاده از محصول نامناسب می‌تواند باعث پیدایش جوش‌ها شده، پوست را خشک کرده و حساسیت‌های شدید ایجاد کند.

 

عدم استفاده از ضد آفتاب با رایحه

ضد آفتاب‌های دارای رایحه می‌توانند باعث حساسیت و سردرد یا حالت تهوع شوند. هیچگاه از یک ضد آفتاب با کودک خود مشترک استفاده نکنید و برای او ضد آفتاب مخصوص کودکان را تهیه کنید تا مانع حساسیت‌های پوستی شوید. کودکان باید ضد آفتاب مخصوص داشته باشند زیرا دست خود را به دهان و چشم‌هایشان می‌زنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040